Kayıtlar

Şubat, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Salı Pazarı, Eminönü, temizlik... Ortaya karışık.

Resim
Dün sabah eşimle dedik ki "hadi Salı Pazarı" yapalım. Gittik pazara, dolaştık, güzel şeyler gördük. Bu sefer bir kaç obje aldık hemde tanesi  2 TL'den. Eve geldik, yemek yap, ye derken akşamı ettik. Akşamında arkadaşımla buluştuk. Keyif yaptık.  Sevdam'da( gelinimiz) geldi. Kız kıza takıldık, sohbet dedikodu yaptık. :))
 Eminönü'nde buluştuk. Hava biraz soğuktu ama yürümek iyi geldi. Sirkeci'ye geçtik yemek yedik. Hadi dedik Sultanahmet'e doğru yürüyelim, orda kahvelerimizi içelim.Kahve içerken de bugün tabuları yıklaım bide tatlı yiyelim dedik. Starbucks'da oturduk, seviyorum bu cafeyi. Bu sefer çalışanlarının tavsiyesi üzerine "Chai Tea Latte" içtik. Süt ve baharatlar karışımı. Veee çook güzeldi tavsiye ederim. Yine dönüşte Karaköy'e kadar Sevda ile yürüdük. Yağmur fena bastırdı ama keyifliydi. Zaten tarik kokan cadde de yürümek öyle iyi geldi ki bana, mest oldum. Akşam daha bir güzel Tarihi YarımAda.
Tabi böyle gezmelerin bedeli var,…

sohbet, film, kitap....Demir Yumruklu Adam...

Resim
Haftaya güzel başladım/k. Dün arakadaşlarım geldi öğleden sonrası çaya. :))) Güldük, sohbet ettik, konuştuk. Ama öncesi pazar sabahını değerlendirelim dedik ve " Demir Yumruklu Adam" filmini izledik. Tarantino filmiydi, müziklerinden ve bolca kanlı dövüş sahnelerinden anlaıyorsunuz. Ama beğendim filmi, özellikle uzakdoğu filmlerinde ki mistik olaylar beni etkiliyor birde manzara. :))) Oyuncularda iyiydi. Konusu da:

FİLM AÇIKLAMASI Aksiyon türünde sahneleri ön planda olduğu 2012 yılı amerika yapımı olan filmi senaryosunu kaleme alan isim Eli Roth ve RZA olurken filmin yönetmenliğini ise Quentin Tarantino üstlenmiştir, Oyuncu kadrosunda yer alan isimler ve başrollerdeki bazı oyuncular Russell Crowe, Lucy Liu, Jamie Chung, Daniel Wu ve Chia Hui Liu gibi oyuncular rol almaktadır. İzleyicileri tarafından IMDB sitesi üzerinden almış olduğu başarı puanı 6.7 seviyelerinde yer almaktadır,


Çin'in Orman Köyü'ne geldiğinden beri kasabanın demircisi (RZA) ölümcül aletler ya…

Merhaba...

14 gün aradan sonra merhabalar. Yazmayı özlemişim. Bazı sıkıntılar oldu hayatımda, zor günler yaşadım, içim/iz burkuldu ama atlattım. Artık daha iyiyim. Zaman akıyor ve bir şekilde toparlanmamıza yardımcı oluyor diye düşünüyorum. Tabi atlatmama ailemde çok destek oldu. Haklarını yiyemem. Tabi kitap okumalarım ve film izlemelerim de azalmıştı. Mıştı diyorum çünkü tekrar kendime geldim diyebilirim. Bunun dışında bu aralar durağan geçti günlerim, ses vermek istedim sizlere. Siz nasılsınız?

selamlar...

Resim
Yine uzun bir zaman oldu yazmayalı. Çok istedim ama baş agrılarım ve keyifsizliğim o kadar ağır bastı ki yazamadım.
Ama ara ara sizin yazılarınızı okudum.
Bu arada yine 2 film izledik. Bir tanesi "Cesur" çizgifilmi. Severim çizgifilm izlemeyi. Keyifle izledik.
Diğer " Bulut Atlası" başta bir sürü karakter ve geçişler karmaşık geldi ama film ilerledikçe çok keyif  ve ilgi ile izledim. Özellikle benim gibi kuantum fiziğine, ruhların birer enerjiden olduğuna ve bir olayın başka bir olayı etkilediğine, tesadüflere inanıyorsanız bu film size de çekici gelecektir.
Bu arada Evim Dergisinin geçtiğimiz sayılarından birinde eski sandalyelerden kanepe yapmışlardı. Bizim de çok hoşumuza gitti ve hemen kullanılmayan 3 sandalyeden fotoğrafını gördüğünüz kanepeyi yaptırdık. Desen olarak da pul desenini seçtik. Salonumuzda yerini aldı. Çok şık bir kanepe oldu. İsterseniz girişte yada balkonunuz da kullanabilirsiniz.
Bu aralar kitap okuyamama durumum devam ediyor, ara ara birkaç …