25.7.13

Uzun Bir Aradan Sonra....


Uzun zaman oldu yazmayalı. Yazmak çok istedim ama bazı sağlık sorunları nedeni ile yazamadım. Şiddetli baş ağrılarım var ve genelde yatıyorum. Kitap bile okuyamıyorum uzun zamandır. Bugün biraz daha iyiyim. Değerlendireyim bugünü dedim ve yazılarınızı okudum. Kendimde bir yazı paylaşmak istedim. Aralarda 3 film izleyebildim. Onun dışın da hep yatış........ 
Doktor geçecek dedi bizde bekliyoruz geçsin diye.... 


Çok keyifli bir animasyondu. Bir çocuğu hayal gücü ve inanışı.... Seviyorsanız animasyon bu da izlemeye değer....
 Frida Kahlo / 2002 yapımı yanlış hatırlamıyorsam. Film güzeldi. Frida'yı Salma Hayek canlandırmış. Zaten Kahlo'nun rsimlerine hayranım. Filmini izleyince daha bir pekişti neden yalnızlık, acı ile ilgili resimler yaptığı....
 Olympus Düşerken tipik bir Amerikan yapımı film. Sonunda yine Beyaz Saray kazanıyor...
 Sessiz ama güzel işleyen bir filmdi Elvada Kayta....
Yine yazar yapmış yapacağını ve harika bir roman yazmış.....

Aslında hepsi hakkında uzun uzun detay vermek isterdim ama dermanım fazla yok. 

Ses vermek istedim bloğuma.
Herkese iyi akşamlar.


8.7.13

Maskeli Süvari, Büyük İskender, Hızlı Ve Öfkeli 6 .....


 Herkese iyi haftalar.....

Güne geçtiğimiz haftalara göre daha bir sıcak hava ile başladık. Bu sene yaz geç geldi. Geçen sene bu aylar pişiyorduk....
Haftaya yoğun başladım yine. Dün Van Kahvaltısı yapalım dedik beyimle ve internette ki araştırmaları sonucu İstambur Van Kahvaltısı'na gittik. Mekan Kadıköy'de. Mekanın yerini tarif etmiyorum çünkü ramazan ayında yeri değiştireceklermiş.
Nette Mekanist'te buraya iyi bir puan vermişler. Moda'da davar Van Kahvaltısı ama çay 1 tane ile sınırlı ve bardak çay fiyatı oldukça yüksek. Tek güzel olan yanı bahçesinin güzel olması.
Biz İstambur'u beğendik. 2 kişi tek bir Van Kahvaltısı ile doyuyorsunuz. Bir demlik de çay veriyorlar.  Lezzet olarak güzeldi. Van Çöreğini çok beğendim. İki tane daha yöresel bir yiyecek vardı ama şimdi adını çıkartamayacağım. Onlar da güzeldi.
Tavsiye eder miyim? ederim. :) Çıkıştı da 5 Temmuz'da vizyona giren Maskeli Süvari filmine gittik.... Tek kelime ile muhteşemdi. Hele ki benim gibi J. Depp hayranıysanız daha bir seviyorsunuz filmi.
Dönüşte kitabımızı, dergimizi alıp hop eve döndük. Çünkü akşam üzeri Kadıköy'de 1.Gazdanadam Festivali vardı. Halk Tv'den izledik ve çok coşkulu geçmiş. Her ne kadar bazı sebeplerden dolayı orda olmasakda gönlüm ordaydı.

Eve dönünce hızımız alamadık bir film daha izleyelim dedik ve Dev Avcısı Jack izledik.
Bir izlenimlik fantastik bir filmdi. Hikaye bildiğimiz fasulye ve dev hikayesi. Sadece biraz daha modernize edilmiş.


 Bugün de Hızlı Ve Öfkeli 6 'yı izledik. Tek kelimeeeeeee ileeeee muhteşemdi. Ben 5'ide beğenmiştim. Keşke sinema da izleseymişiz dedirten filmlerden.
 Üçleme olan Büyük İskender/ Valerio Massimo Manfredi
kitabının 1.sini bitirdim. Hemde bir solukta. Yazarın anlatım diline ve kurgusunu çok beğendim. Bu kitap ta önce çocukluğunu ve babasının savaşları, aile yaşantısı anlatılıyor. Hani derler ya; bazı kişiler doğuştan savaşçıdır diye işte İskender'de o doğuştan savaşçı olan biri.
Az çok hikayeyi biliriz ama beni en çok şaşırtan İskender'in Aristoteles'den ders alması....

Bir kare de benden olsun değil mi? :)) Sıcak bide saçlar birleşince bunaltıcı olabiliyor. Çözüm fularlarda :)))))

Bu hafta da yoğun. Yarın doktor, çarşamba iftara davet, perşembe adaya kaçış, cuma Toprak Cem'ime gidiş derken haftayı bitiryoruz...
Herkese iyi haftalar.

3.7.13

4.Yılımız, tatil, film, kitap derken Temmuz Ayına giriş...Ve unutmadıkmadımak oteli olayını....

Eveeeetttttt 28/06/2013 Cuma günü evliliğimizin 4.yılını kutladık. Hem yıldönümümüz hemde tatil için Avşa Adasına gittik.
Çok güzel geçti tatilimiz. Sabahları ve akşamları kumsal da yürüdük, gündüzleri denizdeydik derken bir baktık eve dönme vakti gelmiş.
Ne çabuk geçmiş zaman anlamadık, sanki daha uzun yıllar evliymişiz gibiyiz. Hep savunduğum ve inandığım bir şey vardır. İlişkilerde ki buna sadece evlilik, kadın-erkek değil arkadaşlıklarımız da dahil; önce saygı gelir benim için sonra sevgi. Belki de bu yüzden bizim ilişkimiz çok güzel. Hem arkadaş, hem birbirimize eşiz.
Nice sağlıklı yıllara hayat ve ruh eşim.
türk kahvesiz gün olmaz. :)


şarabı ile ünlü adadan şarap aldan dönmek olmaz değil mi?

#02temmuzmadımakoteli olayını unutmadık/m ve unutmayacağız..... Bir ülkenin aydınlarına yapılanları ve hala yapanların bulunamaması.... Hala dün gibi görüntüler hafızamda..........

Bu arada 2 kitap, 2 film izledim/z.

 This is 40 bir izlenimlik yaş olgusuna, aile içi sorunlara dair bir filmdi.
 Diğeri Romantik Komedi 2. Birincisini sevmiştim ama bu biraz sıkıcıydı. Ama renkli olması hoştu.
 Kürşat Başar'ın öykü kitabı. Aslında yeni bir kitap değil ama anladığım kadarı ile Everest Yayınları yeni kapak ile basmış.
Dilini seviyorum yazarın. Bu kitabında ki öyküler de ilginç... Tavsiye ederim.Bu kitabı da tatil de okumak için almıştım. Hakikaten de tam bir tatil kitabı. Oku ve kaldır bir kitaptı benim için.....

Derken Temmuz ayına giriş yaptık. Yoğun bir hafta beni bekliyor.

Sizler nasılsınız?
Herkese iyi geceler.