Kayıtlar

Ekim, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Mim cevaplama... :) Bana dair...

Resim
Sevgili Gülçin'cim tıktık beni mimlemiş. Uzun zaman oldu ama cevaplamak bugüneymiş. :))

*Evde yalnız kaldığınızda ne yaparsınız?

Oooo yapacak şey var evde olunca :))) Önce ortalığı toplar, sonra en sevdiğim içecek olan kahvemi yaparım. bazen pc açarım. Sonra muhakak kitabımı okurum, hergün olmasa da film izlerim. Nette biraz dolaşırım. Unutmadan ekleyeyim, müziğimi de açarım. 
Yalnızlığı sevdiğimden ruhum hep mutlu olur kendime zaman ayırdığımda. Tabi burdan yalnız olduğu, yalnızlığı seçtiğimi düşünmeyin. Kalabalıkları, sohbet etmeyi ve konuşmayı çoooooook severim, ama ruhuma da zaman ayırmam gerektiğini, onu dinlemem gerektiğinin de farkındayımdır. 


*Hakkımda 20 gerçek* 

--- Güleryüzlü, konuşkan ve pozitif biriyimdir.
---Güçlü bir yapım vardır, hemen karalar bağlamam.
--- Hayatı farkında yaşarım, öylesine gelmedik diye düşünüyorum bu yaşama. Bu sebeple sebep-sonuç ilişkilerini iyi incelerim.
---Türk Kahvesi-nescafe vazgeçilmezlerimdendir. İçerken çok keyif alırım. Hele yanında bir de ki…

Kısa kısa benden...

Resim
Bir haftayı da filmli, kitap okumalı, gezmeli olarak bitirdim. :)  Hamileliğimde 21.haftayı da bitiriyorum. Ve artık göbüşüm epey bir çıktı. :))) Hatta kızım tekme bile atmaya başladı. Bazen konuşmalarımıza tepki veriyor. Çok güzel, heyecanlı bir  duygu. Ve Allah isteyen herkese nasip etsin. Kilo alımımda artış olmadığından hala dolabımda olan üst giysilerimi giyiyorum. Sadece alt olarak genelde elbise ve gebe taytı giyebiliyorum. Çünkü karnıma baskı olduğunda midem çooook bulanıyor. Doktorum ve çevremde ki gebelik geçirmiş olan annelerin yorumu şöyle; 7.aydan sonra kilo artışı oluyor dikkat et diye. Elbette olacaktır ama sorun değil benim için yeter ki gebeliğim sağlıklı devam etsin ve zamanında yavrum doğsun. Her şeyin bir bedeli var ve seçimlerin de bir sonucu vardır diye düşünüyorum.
Yarın 2.düzey USG çekimi için doktor randevumuz var. Her bir şeyine 3 boyutlu bakacaklar kızımızın. Çok heyecanlıyım çünkü kızımızı görücez bizde :))))))
Pazartesi günü de tetanos aşısı vurulacağım. …

İyi bayramlar.....

Resim
Hepinizin/mizin Kurban Bayramı mübarek olsun. Umarım, umarım, umarım bu sene kurbanlıklar uygun şekilde kesilir. Pazar gecesi Öteki Gündem programında Nihat Hatipoğlu kurban hakkında öyle güzel şeyler anlattı ki... Mesela kesilecek olan hayvanın gözü önünde bıçaklarınızı bilemeyin dedi, gözlerini kapatın, sevin dedi. Can çekiştirerek kesilmemeli dedi.... Daha bir sürü şey anlattı....  Bildiğimiz ama uygulamadığımız şeyleri anlattı tatlı dili ile.

Biz bu sabah güne eşimle kardeşlerimizle uyandık. Sabah güzel bir bayram sofrası hazırladık. Keyifli bir kahvaltı oldu. Sizlerinde sofralarınızın kalabalıklaştığı bayram sofralarınız olsun. Annemler burada değil telefonla bayramlaştık onlarla. Neyseki bu bayram yalnız değiller, Sevda ve Toprak Cem onlarla.
Bizde kayınvalidemlere gittik, bayramlaştık. Malum artık pek bayramlaşmak kalmadı. Bi üst komşumuza çıkıcaz ve bizim için bayramlaşmak bitecek. Zaten bize gelen yok kardeşlerimiz dışında. Çünkü akrabalık bağlarımız kuvvetli olmadığından pe…

Nezle kışşş kışşşş git benden....... Kansızlık...

Resim
Son bir haftadır fena nezleyim. Eee tabi evde biri hasta oldu mu diğeri hasta olmadan olmaz değil mi? Allah'tan nezle ile atlatıyorum. Gerçi şuan iyiyim tek derdim kuru öksürüğümün hala geçmemiş olması. "kışş kışşş nezle" diyorum ama gitmiyor yahu........ keyfim yerinde ama.
Bugün kardeşimin canımın doğduğu gün. Eski fotoğraflardan bir kaç tane ekleyerek ona hitaben yazımı yazmak istediğimden şimdilik "iyi ki doğdun ablam, iyi ki kardeşimsin" ve ailenle bizlerle sağlıklı nice senelerin olsun ablam diyerek kutluyorum. :)))))
Daha önce doğum yapanlar yada yeni benim gibi gebe kalanlar bilirler rutin kan testi yapılıyor arada. Ve geçen hafta benimde yapıldı. Fakat doktorum demir depolarımın, diğer depolarımın çok iyi seviyede olmasına rağmen kan değerlerimin çok düşük olduğunu söyledi. Üstüne üstlük kan hapı kullanmama rağmen. Araştırılmasını istedi ve bir olasılık olarak da Akdeniz Anemisinden şüphelendi. Ailemizde genetik olarak bu hastalığın olmadığını söyledi…

Eylül hüzünle bitti Ekim ayı soğuk ile başladı....

Resim
Selamlar nasılsınız? Eylül ayının son haftasını üzücü olaylarla kapattık. Oysaki kaybettiğimiz ünlülerin yapacak daha bir sürü işleri vardı. Örneğin Turgut Özakman'ın bir kitap yazdığını biliyoruz. Tuncay Kurtiz'in de bize anlatacağı, perdeye aktaracağı bir sürü deneyimi vardı. Son birkaç yıldır Eylül Ayı hep hazanlarla geçiyor. Ve yapraklarını dökerken burukluklar kalıyor içimizde....

Gebeliğimde 4,5 ayımı deviriyorum. Artık karnım daha belirgin. Henüz 2 kilo aldım ama doktorum dikkat etmemi söyledi, çünkü bu aydan sonra iştahta açılma oluyormuş. O kadar düzenli besleniyorum ki anlatamam size. Aslında olması gerektiği gibi :)
Asla iki canlıyım diye herşeyi yemiyorum. En sevdiğim tatlıdan tiksindiğimden beri yiyemiyorum. Eksiklik mi aslında değil.
Bu arada kızımız olacakmış. Her annenin dediği gibi gerçekten de eli ayağı düzgün olsun, sağlıklı doğsunda kız olmuş erkek olmuş gerçektenden de fark etmez. En nihayetinde evlat bizim evladımız.

Ekim ayı soğuk bir giriş yaptı. Hop h…