23.12.13

Yeni yıl öncesi...liste...
Yeni yıla bir hafta kaldı. Geçen sene başlamıştım hem bu senenin listesini hem de yeni yılın  listelerini  yapmaya. Nedense bu sene birçok şeyi erteledim...
Ama blogda da ertelemeyeyim dedim. 

Bu sene ülke olarak neler yaşadık, gördük değil mi? Hatta geçen sene olduğu gibi bu sene de eylül ayında yaprak dökümü gibi değerli sanatçılarımızı yitirdik. Mekanları cennet olsun.
 Kendi açımdan baktığımda da bir iki hoş olmayan durumlar dışında iyiydi bu yıl. Umarım seneye daha güzel olur birçok şey. Hem ailem için hem sizin için.
Artık 3 kişi ile gieceğiz yeni yıla :)))))) ne güzel bir duygudur anlatamam. Allah isteyen herkese yaşatsın annelik-babalık duygusunu.
Bu sene geçen seneye oranla daha az kitap okumuşum. Malum sebeplerden ötürü... Neredeyse 3 aya yakın mide bulantılarım, kusmalarım ve baş ağrılarım sebebi ile hiç kitap okuyamadım. Seneye arayı kapatacağımı umuyorum. Her ne kadar çevremde birçok kişi "çocuk olunca okuyamazsın" dese de ben bu sava katılmıyorum....
Şimdiden kızımıza olumlama yapıyoruz :))) işe yarar belki kimbilir. Yaşayarak öğrencez. 
.................................. böyle işte.... 
 
Sizde var mı listeler? Yada yapacak mısınız yeni yıl listesi?


19.12.13

günlük.....

Birkaç gündür televizyon izlemiyordum, bir duydum ki neler olmuş neler. Gerçi Twitter'da televizyon kadar güncel haberleri anında verdiğinden bazı şeyleri okumuştum.
Görev değişiklikleri, kara para aklayan, kaçıran derken.... gündem doluymuş. Şaşırdım mı! valla şaşırmadım....
Tek üzüldüğüm ülkemiz kaybediyor bu olaylar sonunda. Giden gidiyor, hapse giren giriyor ama hep sonraki günler, yıllar gidiyor ve biz hep geride kalıyoruz....

Nedense bu sene hiç içimden gelmiyor yılbaşı için evi süslemek, belki seneye... Birkaç yılbaşı kartım var göndereceğim, belki bana da gelir bilemiyorum tabi. Geçtiğimiz sene katıldığım bu etkinlik beni çok mutlu etmişti. Devam ettirmek yine aynı şekilde mutlu ediyor.

Kızım artık daha da büyüyor. 29. haftadayız. Salı günü doktora gittik. Kilo almış, hareketlenmiş hanım kızımız :)))) dilini çıkartıp duruyor bize, bakalım doğunca neler yapacak :)))  Sık idrara çıkmalarım başladı,, gece tekme atarak uyandırmalar da başladı. Onun dışında çatlaklar ve şişmeler henüz başlamadı. Ve başlamasınnnn. Belki de olmaz dimi, herkes de aynı durumlar olacak diye bişey yok.  Bir de artık çoraplarımı giyerken zorlanıyorum :)) eşim yardımcı oluyor sağolsun.  Birde bu ay uyku basmaları başladı. Ara ara deli gibi uykum geliyor. 5 dakka bile gözümü kapasam iyi geliyor. Bunlar dışında rutin hayatım devam ediyor.

Biz bu  oyuna fena sardık karı koca. Upwords oynuyoruz. Gece bile devam ediyoruz. Herşey elektriklerin kesilmesi ile başladı aslında :) Ne yapalım dedik; hadi kelime oyunu oynayalım dememizle birlikte iyice sardık oyuna. Çok zevkli bir oyun. Sever misiniz bilmem ama tam bir tarhana çorbası severim ben kış aylarında. Bide böyle tanesiz çorbaları kupa da içmeyi çok severim. Temizliğimi bitirnce hemen kupama çorbamı koyup başladım kitabımı okumaya.

Aaaaaa söylemeden olmazzzzz Lale Ablanın laleninbahcesi.tıktık tarif için bloğunda yayınladığı pratik elmalı tart tarifini yaptım kahvenin yanına. Güzel oldu, tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler Lale Abla tarif için.Kitaplardan hala Enel Hak Hallacı Mansur 'u okuyorum. Tabi öyle hemen roman gibi okunacak bir kitap olmadığından sindire sindire okuyorum. Hep derim bu tür kitaplar ruhuma, benliğime çok iyi geliyor.

Böylece haftayı bitirmeye az kaldı.

Ben kaçar..... :)

15.12.13

Filmli bir haftayı da bitirdik...

Bu haftayı bitirdik.

Biraz gözümüz kar gördü neyse. Ama çok azdı bizim burda..... İstanbul'un yüksek yerleri doydu kara....


Bu haftayı Türkcell Sarı Kutu puanlarımızdan sinema bileti almıştık, sinemaya giderek değerlendirdik.
 Bilenler bilir biz karı koca pek Türk Filmine gitmeyiz sinema da. Ama bu film kaçmazdı. Film başladı güldük, bitti gülüyorduk. Argoyu bile öyle güzel kullanmışlar ki hiç kulağınızı rahatsız etmiyor.
 Diğer filmimiz de Hobbit'ti. Tabi ki fazla söze gerek yok; görsellik ve sahneler harikaydı. Muhakkak sinema da izlenecek filmlerden.....
Bugünün evde sinema filmi de Wolverine'di. X-Men'den biliyorsunuzdur bu karakteri. Fantastik filmdi, bir izlenimlik filmlerden. :)


Onun dışında nedense bu sene yılbaşı hazırlıkları yok evimizde. Canım da istemiyor... Seneye artık kızımızla ma aile süsleriz evimizi.

Herkese iyi haftalar.

8.12.13

27.hafta gebelik, günlük, kitap, film....

Havalar tam da ne güzel gidiyor derken dün kış geldi artık dedik İstanbul'a da. Gerçi olması gereken mevsimdeyiz ama güneşi biraz fazla görünce şımardık mı ne? :)
Bence her mevsim kendine göre güzel, keyifli, hüzünlü, hazan dolu.

Bende havalar güzelken gezebildiğim kadar gezmeye çalıştım; gidemediğim arkadaşlarıma gittim bu güzel havalarda. Bana da iyi geldi toplaşmak kızlarla.
Pazartesi günü 28.haftama başlıyoruz kızımla. :))) artık göbüşüm iyiceeee belli. (Gerçi karnıma bakmazsanız  hala anlaşılmıyor hamile olduğum. ) Çok şükür testlerimiz de bitti. Artık sanırım gün saymak kalıyor geriye. İnternette okuduğum kadarı ile ve tabi buna çevremde ki tecrübeli gebelerin de söylediği şey; 7.aydan itibaren ödemler ve kilo alımları başlıyormuş. Bakalım nasıl olacak benim son aylarım. :)))
Artık tekmelerini daha iyi duyabiliyorum/z kızımın/zın. hazırlıklarda yavaş yavaş devam ediyor.
Ve yavaş yavaş yan yatmalarımda da zorluklar yaşıyorum. Aslında mesele uykuya dalana kadar, daldım mı gerisi kolay. İnternette "sol yanınıza yatın" diyor ama ben sol tarafıma yatamıyorum, kalbim çok hızlı atıyor, nefesim daralıyor ve göbeğim daha bir rahatsız ediyor. Sağ yanda daha iyi yatıyorum.
27.haftada nefes alışverişlerimin değiştiğini farkettim. Daha hızlı nefes alıyorum, daha çabuk tıkanıyor ve yoruluyorum.
Sık tuvalete çıkmalarımda başladı. :)
Bu yazdıklarıma rağmen herşey o kadar güzel geliyor ki bana, sanki sık tuvalete çıkmak çok güzel birşey gibi geliyor :)))) sonuçta bir canlı büyüyor içimde; sevdiceğimle benden olan.

Bu hafta kardeşimgiller bizdeydiiiiiiiiiiiiii :))), yine 2 günümüz keyifli geçti. Toprak Cem gelir gelmez;" halacım ben seni çok özledim" diyip sarılıp sarılıp öpüyor. Tabi beni tahmin ediyorsunuzdur, ağzım kulaklarımdaaaaa. Bolcana kudurduk, oynadık, keyif aldık birbirimizden.

Sevdiceğim benim bu kuzuuuuuuuuu :)))


 Bu kitaplar kızlarla toplaştığımızda arkadaşım Hatice'den hediye. Okumayı sevdiğimi bildiğinden kitaplığından getirmiş bana sağolsun. Nasıl mutlu oldum anlatama. Bir sevdiceğim de "kitaplar benim." :)
 "Lütfen Anneme İyi Bak" kitabı bitince içimden dedim ki "sen nasıl bir yazarsın yahu" bu kitap bir harika. Özellikle ruhsal vurgular ve sorularla sizi sizden alıyor. Eğer psikoliyi seviyorsanız bu kitap tam size göre. Fazla detay veremiyorum çünkü instagramda bile bu kitabı okuyacağını söyleyen kişi sayısı fazlaydı. Okuyanlarla sohbet ederiz. :)
 Percy Jackson/ Canavarlar Denizi filmi de fantastik bir filmdi. Bir izlenlik keyifli filmlerden biri. Filmin kitabı da varmış ve sanırım üçlemeymiş; tam emin değilim.

 Bu kurabiyeleri de Sevdam yaptı. O kadar pratik ve basit ki anlatamam. Basit ama lezzetliiiiiiiiiiii.
Tahinli kurabiye. Tam ölçüleri bende bilmiyorum, Sevda'da netten bulmuş bu tarifi. Tadı biraz un kurabiyesine benziyor biraz daha tatlısını düşünün.
Özellikle kahve ile enfes bir tat.......

Yarın da dinlenmece günü biraz diycem ama öğlen Kadıköy'deyiz. Arada yoklamak lazım, boş bırakmaya gelmez Kadıköy :))

Haydin ben kaçar iyi geceler, keyifli pazarlar. :)