Kayıtlar

Aralık, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Yeni yıl öncesi...liste...

Resim
Yeni yıla bir hafta kaldı. Geçen sene başlamıştım hem bu senenin listesini hem de yeni yılın  listelerini  yapmaya. Nedense bu sene birçok şeyi erteledim... Ama blogda da ertelemeyeyim dedim. 
Bu sene ülke olarak neler yaşadık, gördük değil mi? Hatta geçen sene olduğu gibi bu sene de eylül ayında yaprak dökümü gibi değerli sanatçılarımızı yitirdik. Mekanları cennet olsun.  Kendi açımdan baktığımda da bir iki hoş olmayan durumlar dışında iyiydi bu yıl. Umarım seneye daha güzel olur birçok şey. Hem ailem için hem sizin için. Artık 3 kişi ile gieceğiz yeni yıla :)))))) ne güzel bir duygudur anlatamam. Allah isteyen herkese yaşatsın annelik-babalık duygusunu. Bu sene geçen seneye oranla daha az kitap okumuşum. Malum sebeplerden ötürü... Neredeyse 3 aya yakın mide bulantılarım, kusmalarım ve baş ağrılarım sebebi ile hiç kitap okuyamadım. Seneye arayı kapatacağımı umuyorum. Her ne kadar çevremde birçok kişi "çocuk olunca okuyamazsın" dese de ben bu sava katılmıyorum.... Şimdiden …

günlük.....

Resim
Birkaç gündür televizyon izlemiyordum, bir duydum ki neler olmuş neler. Gerçi Twitter'da televizyon kadar güncel haberleri anında verdiğinden bazı şeyleri okumuştum. Görev değişiklikleri, kara para aklayan, kaçıran derken.... gündem doluymuş. Şaşırdım mı! valla şaşırmadım.... Tek üzüldüğüm ülkemiz kaybediyor bu olaylar sonunda. Giden gidiyor, hapse giren giriyor ama hep sonraki günler, yıllar gidiyor ve biz hep geride kalıyoruz....
Nedense bu sene hiç içimden gelmiyor yılbaşı için evi süslemek, belki seneye... Birkaç yılbaşı kartım var göndereceğim, belki bana da gelir bilemiyorum tabi. Geçtiğimiz sene katıldığım bu etkinlik beni çok mutlu etmişti. Devam ettirmek yine aynı şekilde mutlu ediyor.

Kızım artık daha da büyüyor. 29. haftadayız. Salı günü doktora gittik. Kilo almış, hareketlenmiş hanım kızımız :)))) dilini çıkartıp duruyor bize, bakalım doğunca neler yapacak :)))  Sık idrara çıkmalarım başladı,, gece tekme atarak uyandırmalar da başladı. Onun dışında çatlaklar ve şişmel…

Filmli bir haftayı da bitirdik...

Resim
Bu haftayı bitirdik.

Biraz gözümüz kar gördü neyse. Ama çok azdı bizim burda..... İstanbul'un yüksek yerleri doydu kara....


Bu haftayı Türkcell Sarı Kutu puanlarımızdan sinema bileti almıştık, sinemaya giderek değerlendirdik.
 Bilenler bilir biz karı koca pek Türk Filmine gitmeyiz sinema da. Ama bu film kaçmazdı. Film başladı güldük, bitti gülüyorduk. Argoyu bile öyle güzel kullanmışlar ki hiç kulağınızı rahatsız etmiyor.
 Diğer filmimiz de Hobbit'ti. Tabi ki fazla söze gerek yok; görsellik ve sahneler harikaydı. Muhakkak sinema da izlenecek filmlerden.....
Bugünün evde sinema filmi de Wolverine'di. X-Men'den biliyorsunuzdur bu karakteri. Fantastik filmdi, bir izlenimlik filmlerden. :)


Onun dışında nedense bu sene yılbaşı hazırlıkları yok evimizde. Canım da istemiyor... Seneye artık kızımızla ma aile süsleriz evimizi.

Herkese iyi haftalar.

27.hafta gebelik, günlük, kitap, film....

Resim
Havalar tam da ne güzel gidiyor derken dün kış geldi artık dedik İstanbul'a da. Gerçi olması gereken mevsimdeyiz ama güneşi biraz fazla görünce şımardık mı ne? :)
Bence her mevsim kendine göre güzel, keyifli, hüzünlü, hazan dolu.

Bende havalar güzelken gezebildiğim kadar gezmeye çalıştım; gidemediğim arkadaşlarıma gittim bu güzel havalarda. Bana da iyi geldi toplaşmak kızlarla.
Pazartesi günü 28.haftama başlıyoruz kızımla. :))) artık göbüşüm iyiceeee belli. (Gerçi karnıma bakmazsanız  hala anlaşılmıyor hamile olduğum. ) Çok şükür testlerimiz de bitti. Artık sanırım gün saymak kalıyor geriye. İnternette okuduğum kadarı ile ve tabi buna çevremde ki tecrübeli gebelerin de söylediği şey; 7.aydan itibaren ödemler ve kilo alımları başlıyormuş. Bakalım nasıl olacak benim son aylarım. :)))
Artık tekmelerini daha iyi duyabiliyorum/z kızımın/zın. hazırlıklarda yavaş yavaş devam ediyor.
Ve yavaş yavaş yan yatmalarımda da zorluklar yaşıyorum. Aslında mesele uykuya dalana kadar, daldım mı ger…