Kayıtlar

Ağustos, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

günün Ardından.

Selam  nasılsınız?  Bizde durumlar fena değil.
Havalar azcık serinledi ya bende bir bayram havası sormayın.  Sıcagı da severim ama deniz kenarındaysam severim. Istanbul'da pek çekilmiyor sıcak hava.

Bizim kız bugün uykucu çıktı.  Sabah geç uyandı,  akşam da 9,30 gibi yattı.  Gün bize kaldı tabi. Ama evin hanımı oturabildi mi; hayır :)
Yazın devamlı yaptığım soğuk ayran  çorbam var onu yaptım, mutfak topla derken oturuna da netten bişeyler baktım,  e şimdide blog yazıyorum sonrasında da kitap okuyacağım.
Nette bolcana tarifi  var çorbanın ama bizim ki bayağı basit.  Varsa buğday yoksa pilavlık bulguru naneli kaynayan suda haşlayın.  Ayrı bir yerde sarı sarımsaklı ayran yapın. Haşladığınız su soğuduğunda ayranı tencereye dökün, ertesi gün için afiyet olsun,

Kitap okuyacaktım ama Öteki Gündem programı başlamış, konu da güzel onu izleyeceğim.

Ben kaçtım,  iyi geceler, keyifli haftasonunuz olsun.

Huhu bizden bir yazı. ? :)))

Ve yavaş yavas ek gıdaya başlıycaz biz.  Doktor başlayabilirsiniz dedi ama ben kızım emen ve emmeyi seven bi bebek olduğundan 6. Ayda başlamayı düşünüyorum.  Şu an sadece aralarda su veriyorum.  Suyu da bi seviyor ki anlatamam. Nasıl heyecanlanıyor elleri havada bardağı tutmaya çalışıyor. Yalnız şöyle bi şey var dr verdiği listede birçok şey yazıyor yazmasina da bazı şeyler eksik gibi.  Geçen gün Neslihan'ın yazısını okudum ve aynı şeylerden bende muzdaripim. Ve en iyisinin iç güdülerime güvenerek yapıcam.  Bide tabi Umay kızın huyuna göre.  Allah'tan iyi huylu bi bebekte zorluk cekmiyorum. Bu arada tecrübeli annelerin yemek tuyolarina da açığım. :))) Artık kızım yerde seri bi şekilde yuvarlanıyor, oyuncağını yorgan dışına atıp yanına gidiyor.  Popoyu kaldırıyor ama henüz emeklemeye daha var sanırım.  Bu aylarsa elinden bişey alınınca ağlarmış, test ettik doğru :)
Bir bebeğin büyüdüğüne tanık olmak çok güzel bir duygu. Biseyi daha test ettik ki eski zamane annelerinin işi da…

Şairin Romanı/Murathan Mungan

Resim
Ve kitap biter bende biter. .... Hangi kitap mı?
Şairin Romanı/ Murathan Mungan.
Öyle çok altı çizili cümlem oldu ki.  Kesinlikle başucu kitaplardan.  Hayatınızı,  rüyalarınızı sorguluyorsunuz.  Hele kitabın sonu hepten şaşırtıcı.
Bir şairin 50 yıl boyunca kendinden kimliğinden kaçması,  bilge sair gibi degilde sıradan yaşamasını anlatan yazar oyle güzel kurgu yazmış ki, okurken ayni zamanda  gelisen  olaylar, oldurulenler yasayanlar... düşünüyorsunuz....
Seviyorum boyle kitapları.  Sayfa sayısına bakmayın öyle akıcı bir dille anlatmış ki nasıl sona geliyorsunuz anlamiyorsunuz.
Mutlaka okunması gereken kitaplardan. Özetine fazla girmiyorum çünkü nette bolcana var.
Diyeceğim okumadıysanız okuyun.

Yeni yaş, ek gıdaya geçiş geçen zaman. ?.

Resim
İyi geceler blog.  Salı günü bir yaş daha büyüdüm ben. Bu yıl o kadar çok şey kattı ki hayatıma.  Iyi seyler de oldu canımı sıkan şeyler de oldu. Ama en önemlisi hepsi bana ders oldu. 
& öğrendim ki; empatinin fazlası kişiye zarar....
& artık kimseye ederinden fazlasını vermeyeceğim.
&en önemlisi kendimi daha fazla dinleyecegim,  daha az anlatacağım....
& ruhumun sesi olgunlaştı, büyüdün sen dedi. Bende"evet"dedim. Hayat çizgim değişti....ve...... Bazı şeyler bana kalsın ;)
.......... böyle işte. .......
Doğum günüm
Haftaiçine denk geldiğinden kardeşimgillerle toplanamadık. Bir gun öncesinden arkadaslar pasta alıp süpriz yaptılar.  Güzel de oldu.
Beyimde bi tablet aldı bana. Telefon yerine harika bir seçim oldu bence. Samsung'un 7inc olan tabletinden. Hem taşıması kolay hemde tam bana gore:) Bu aralar hep dışardayız o yüzden pek kitap okuyamadim ama ilk firsatta azkalan kitabımı bitirecegim ve yorumumu yapacağım. Kızçemden de haberler var. Boyu uza…

Bizden kısa kısa...

Aslında 10 gündür pek bi değişiklik yok blog.
Bayramımız güzel geçti. Kayınvalidemler, kardeşim derken sohbetlerle bitirdik bir bayramı daha. Bizim için tek yenilik; kızımızla ilk bayramımız.Bu arada kızım artık 5 aylık oldu. O kadar çok şey değişti ki son bir ayda. Farkındalığı iyicene arttı. Çok dikkatli bakıyor herşeye, ellemek istiyor, kavrıyor ve seçiyor.
Bu ay Rota Virüsü aşısının son dozajını yaptırıcaz. Allah'tan ateş yapmıyorda rahatız.

Ve artık daha çok oyun istiyor, ilgi istiyor. Eğer kendisi ile konuşmazsak yalandan ağlamalar, öksürükler yapıyor. Öyle tatlı oluyor ki öyle zamanlarda.

Tabi biz bu aralarda bolcana film izledik, gezdik, sokaklardaydık. Bu sebeple bu aralar okumam biraz yavaşladı. Tabi bide okuduğum kitaptan da kaynaklanıyor.
Şairin Romanı kitabını okuyorum ama o mu beni okuyor ben mi onu okuyorum bilemedim!? :)
Çünkü yazım dilinin akıcı olmasına rağmen o kadar çok altı çizilen cümle oldu ki; bir de onları deftere geçireyim derken yavaşlıyorum. Bide buna ar…