Kayıtlar

Aralık, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Geçen sene bugünlerde böyle yaazmışım blog yazımı...

Gülşah'la Hayata Dair: Yeni yıl öncesi...liste...: Yeni yıla bir hafta kaldı. Geçen sene başlamıştım hem bu senenin listesini hem de yeni yılın  listelerini  yapmaya. Nedense bu sene...

diş çıkartıyor bizim kız.:)))

Bu yıl bizde yılbaşı süslemeleri yok, neden diyecekseniz sebebi de yok. Yılbaşı ağacımız geçen sene bozulunca atmıştım yenisini de daha almayınca kaldı süsleme müsleme. İçimden de pek gelmiyor bu sene.

Onun dışında Umay diş çıkartıyor ve birkaç gündür sabahladık. Ateşi 37.2 leri gördük, ateşiyükselmesin diye devamlı emzirdim. Allah'tan çok huysuzlanmadı ve iştahı kapanmadı. Yemeğe devam :)
Tabi ben Umay'da uykusuzluğa alışkın değilim,  ondan biraz zorlandım. Çünkü bizz bizim kızda hastalıkta yaşamadığımızdan sabahlamayı bilmiyorum.  Diş çıkartma olayı zormuş valla.  Hani bi laf vardır; çingeneler çocuğunun hasta olduğuna değil de huyu değiştiğine yanarmış ya bizde de aynı hesap. Ateşlendiğinden beri huy değiştirdi. Yada denk geldi artık.
Daha bir anneci oldu. En ufak bişeyde kucağıma geliyor, dibimden ayrılmıyor. "Anne, anne"diye dolaşıyor. :)


Bu hafta böyle geçiyor bizim. Çok şükür dün ve bugün ateş yok hatta bu gece erkenden uykuya geçti. Umarım gece uyur. Yeşil so…

Bugün bırakın birçok şeyi..

Resim
İyi pazarlarrrrrr blog. :) Bugünün mottosu Aşkım Kapışmak'tan gelsin.....

Önceden yazılan yeni yayınlanan yazı. :)

Resim
Şimdi biz Aralık ayındayız ama sanki değilmşiz gibi. Mevsimler artık  ne kadar değişti. Oysa ki şimdi hava soğuk olmalıydı,  hatta biz " belki yılbaşına kar yağar , kim bilir!" yorumları yapmalıydık.  Evet bu havaların faydası olmadı mı oldu. En büyük  faydsı doğalgaz faturalarına yaradı.
Bide bizim bol bol sokağa çıkmamıza yaradı. Eğer misafirim yoksa yadabiz davetli değilsek  r misafirim yoksa yadabiz davetli değilsek soluğu hop Kadıköy'de aldık.  hem bana hem Umay'a &#231;sokak çok iyi geliyor. &#304;&#351;imiz yada al&#305;&#351;veri&#351; plan&#305;m&#305;z yoksa Umay'&#305; AVM'lere g&#246;t&#252;rm&#252;yoruz, &#160;sonu&#231;ta d&#305;&#351;ar&#305; &#231;&#305;kma niyetimiz ne "hava almak" havas&#305;z kalmak de&#287;il...<br>
Bug&#252;nde hava almaya &#231;&#305;kt&#305;k ak&#351;am &#252;zeri ve &#246;deme i&#231;in g…

Güzel bir paylaşıma istinaden....

Resim
Kısa ve öz herşeyi anlatıyor bu kare. Akıllı teknoloji hayatımıza girdiğinden beri daha bi tüketici olduk. Ki teknoloji karşıtı biri değilimdir, severim hayatı kolaylaştıran ürünleri.
Bi televizyonu sevemedim,  radyocu yada albümler dinlemeyi seven bi tipim. Televizyonu daha çok film izlemek için kullanan biriyiz, şanslıyım eşimde çok sevmez tv.
Bence birileri bizi aptallaştırmak istiyor,  yoksa bu kadar dizi çekimi olmazdı herhalde.  Yayından kalkan diziler kadar yenileri çekiliyor. .....
Ne dersiniz?

Ortaya Karışık....

Resim
Kızım 9. ayına başladı. Zaman nasılgeçiyor anlamıyorum. Artık daha bir farkında birçok şeyin.  Hatta yer yer bizim yaptığımız şeyleri taklit bile etmeye çalışıyor.
&Emekleme işini ilerlettik artık elinden tutup yürütmemizi istiyor.
&Birşey yemiyelim, gördüğü an yanıma gelip oda yemek istiyor.
..... vb gelişmeler gösteriyor.
Özlediğim çok şey oldu/uyor bu süreçte.
Örneğin; deliksiz uyumayı özledim, sakinliğimi, sessizliğimi ama asla şikayetçi değilim şuan ki durumumdan. Biz istedik çocuk sahibi olmayı ve dünyaya getirdiğimiz yavrumuzu sabırla büyütmeliyiz. Daha birçok özlediğim şey var. Sonra ben böyle düşünürken Umay bana bakıp bir gülümsüyor, bende herşey bitiyor ve çok şükür diyorum evladıma; iyi ki hayatımdasın, iyi ki varsın.
Biliyorum ki bugünler geçici, az kaldı.( daha bu başlangıç büyüsün görürsün, sorumlulukları daha bir artıyor dediğinizi duyar gibiyim :)))  )
Sabırlıyımdır ki Umay'da çok işe yarıyor sabırlı, sakin olmam. Kendisi de sakin bir bebek.
Örneğin dışard…