Kayıtlar

Ocak, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Biz geldikkkk.

Resim
Uzun bir aradan sonra merhaba blog.
Geçen hafta sorunsuz bir şekilde döndük evimize. Uçağımız sabah erken saatte olduğundan Umay yolculuğu uyuyarak geçirdi. Sonrasında da hızlı bir hafta geçirdik.
Bu aralar ara ara bizim kız ateşleniyor sanırım diş patlayacak yakında.  Bi patlasa da rahat etsek. Geceleri ağrı ile bağırarak uyanıyor. Bazı günler sabahladığımız da oluyor. Doktor randevumuzda sorduk , henüz diş yok ama kabarıklık var dedi. Anlayacağınız beklemedeyiz.
Şöyle bir bakıyorum da nasıl geçmiş 10,5 ay. Mart ayında yaş günü kutluycaz. Rüya gibi. Tabi bu aralar artık tutuna tutuna yürüdüğünden her yere koşturduğundan uyumadan ben pek oturamıyorum. Uyuduğunda da gündüzse eğer hemen bir çorba, yemek derdine düşüyorum. Uyandığında sıcak sıcak içirebilmek için.
E tabi kitap okumlarım film izlemelerimiz biraz geriledi.  Canı sağolsun bebeğimin.  :)☆♡♡♡
 Hiç okumuyor da değilim. Buket Uzuner'in Su kitabını bitirdim. Her zamanki gibi akıcı bir dili vardı yazarın. Özellikle bu kitapt…

Ortaca'ya geldikkkk biz...

Resim
Nasıl da 10 gün olmuş Ortaca'ya annemlere geleli.
Geleceğimiz gün uçağımız,  hava muhalefeti sebebi ile tam 2,5 saat rötar yaptı. 20:10 da kalkacak olan uçak 22:35 de kalkınca; herhalde biz bu gece gidemiycez dedim kendime.  Neyse ki sağsalim geldik buralara.  Annemler karşıladı bizi. Gece 12'yi gecince ev2 varışımız uyuduk tabi. Ertesi gün kendimize geldik; yine dedim ki kendime: kız gülo sıcak memlekete geldin.
Ama nereeeeeee.... burda da 3/4 gün yağış sürdü. Daha dün hava açtı. O çıkamadığımız günlerde de gelen oldu,  daha önceden tanıştığım anamın komşuları geldi "hoşgeldin"e. Küçük yerlerin bu komşuluk ilişkilerine bayılıyorum.
Kahve sohbet derken vakit geçmiş gelmişiz bugünlere.  Bizim kızı soracak olursanız,  tam bir sosyal varlık Umay. Hiç yabancılık çekmiyor hatta gelenlerin bebeleri, çocukları varsa daha bir mutlu, keyifli oluyor.  Annemlerde mutlu tabi torunları gelmiş,  aralarda Toprak Cem'imizide anıyoruz. Geçen sene yaşadıklarını anlatıp anlatıp du…

yolcudur abbas....

Ne demişler: Yolcudur Abbas bağlasan durmaz."

Bugün akşam uçağı ile Dalaman'a gidiyorum. Ordan babamlar karşılıycak ve ver elini Ortaca.
Evet 15 günlüğüne annemlere gidiyorum Umay ile. Umay'ın ilk uçak yolculuğu olacak,  bakalım nasıl geçecek. Çünkü bizim kız kucağı sevmiyor, bir saat nasıl zapt edicem deneyimleyerek görücem. :)

Bende öyle bir zaman seçmişim ki; hava da tipi, karlı istanbul'u bırak git. Olmuyor Gülşah dedim kendime. En güzel havalarda hele bide kar yağdığı mevsimde,  bu güzel şehri brak git; olmuyooorrrrr.

Allah'tan gittiğim yer güzel hemde ziyaret aileye olunca daha bir güzel olacak.


Haydin bana iyi yolculuklar,  inşallah hava muhalefetinden seferler iptal olmaz.

iyi geceler.....

yeni yılın ilk yazısı.

Resim
Zaman nasıl da hızlı ilerliyor. Eski yılı hem güzel anılarla, olaylara hem de hastalıkla bitirdik.Yeni yıla keyifle girdik. Kardeşimgiller ve kuzenlerle girdik. Sevdamın gecesi üşütmeye bağlı iltihaplı rahatsızlık olunca acile gidip serum bağlatması ve eve gelince de erken yatması ile sonuçlandı.  Ama yinede bir arada olmak çok iyi geldi hepimize ..
İnşallah yeni yıl yeniliklerle gelir, keyifli bir yıl olur hepimize.

Geçen yılı yaklaşık 35 kitap okuyarak bitirdim,  bu yıl hedefim daha da çok kitap okumak. Tabi az okuma nedenim malum. Emekleyince bzim kız gündüz daha çok zamanım onun.  Umay çok sosyal bir çocuk ıyıcene anladık bunu.  Örneğin Toprak Abisini görünce çıldırıyor. Tabi kan da çekiyor. ☺ dibinden ayrılmıyor. Bizimde çok hosumuza gidiyor. İnşallah büyüdüklerinde de hep beraber olurlar. Kuzende olsalar bir nevi kardeşler.  benim duskunlugum malum zati. Umay'dan hiçbir farkı yok.😘

bilenler biliyordur ama bilmeyenler için bir kezde ben yazayım Lale Abla Facebook'ta bi s…