Kayıtlar

Şubat, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Anlamak mı? Anlamıyorum!

Anlamak mı? Anlamıyorum!Bu linkteyi yazıyı okumadan geçmeyin.

İyi geceler, iyi hafta sonları blogger.

Biten Kitaplar....

Resim
Ne güzel kar yağdı değil mi? Bir tek doğa temiz zaten. Biz insanlar onuda kirletiyoruz ama neyse....

Kar dolayısı ile biz evdeydik o hafta. Camdan izledik harika doğa olayını. Babası kızıma kar getirdi biraz mıncıkladı Umay sonra atmaya başladı. Tabi ilk dokunduğunda biraz şaşırdı.

Camdan yakaladığım kar manzaralarıda fotoğrafta. :)


Tabi havalar biraz güzelleşince hop bizde kendimizi dışarı attık. Özlemişim vallahi Kadıköy'ü, sokaklarını, kalabalığını. Temiz hava almak hepimize iyi geldi.

Hazır evdeyken 3 kitap bitirdim kız uyurken.Özellikle Nevzat Tarhan'ın "Sen Ben Ve Çocuklarımız" kitabı kısa öz anlatım dili ile harikaydı. Anne baba olarak çocuklara doğru yaptığımızı sandığımız bazı yanlışlardan bahsetmiş. Çocukların bakış açısı ile anne babaların farklılıklarından bahsetmiş. Ve en önemlisi bize çocuklarımız emanet ve bunu vurgulamış.
Bir diğer kitapta; "Siyah/Talha Bora Öge" yazarı bu kitabı ile tanıdım, anladığım diğer kitapları da bu tarz da yani bira…

Biten kitap...Ruhumu Öpmeyi Unuttun. .

Resim
Bir öykü kitabı daha bitti. Yazarın daha önce " Taş Ve Ten" kitabını okumuş ve çok beğenmiştim. O kitabını tavsiye ederim. Yazar bu ökü kitabında ikili ilişkiler üzerinden zamanı, sevgiyi ve en çok da ölümü sorguluyor. Ama ben en çokverdiği örnekleri ve detayları seviyorum İnci Aral'ın kaleminde.
Özellikle kahramanlarının üzerinden yaşantıları,  yaşanan iyi kötü günleri, sonrasını işliyor yazar. Okurken biraz kasvet basmıyor değil, bunun sebebi kitabın sıkıcı olması değil; okuyucunun ölümü sorgulamasından.....

film kitap derken bizdende haberler.

Resim
Çok şükür 3.gün ateşi normale döndü bizim kızın. Tabi keyfi de yerine geldi. O keyifli olunca bizde de keyifler gıcır gıcır.:)
3 gün uykusuz kalınca bir iki gün hep uykulu geçti günü bebeğimin.  Bende dinledim eşimde yardımcı oldu çok burdan bi teşekkür edeyim beyime ♥♥
Diş patladı mı derseniz yok henüz ortada çıkan bir diş yok. Ama süreç amma da sancılıymış. Tecrübeli annelerin dediğine göre baştan ateş yaparmış, ara verirmiş  diş çıkacağı zaman yine yaparmış yapacağını. Napalım çıksın da yavrum rahatlasın. .

Kara kış geldi hoş geldi. Nedense ruhum pek sever böyle havaları. Her ne kadar bir yanım sokakta yaşyanlara, evinde üşüyenlere sıkılsada seviyoum bu havaları. Allah herkesin,  hepimizin yardımcısı olsun. 
Dedim ya bizim kızın keyfi yerine gelince bizde yılın sonuna doğru film izlmeleri arttırdık. Kitap derseniz artık gündüzleri biraz zor oluyor benim için; imkansız değil ama zor. Kız emeklediğinden beri devamlı peşindeyim çünkü tutunup yürümelere de başladı. Gece okumalarına dev…

Soyunuz Kurusun...

Resim
Gerçekten de "kadın olmak" çok zor bu dünyada. Bir tek bizim ülkemizde değil.....
Evet eşitlik diyoruz, kadın-erkek eşit olmalı diyoruz... yok ama sadece laf salatası bunlar.
Eğer akşamın belirli bir saati geçmişse ve yalnızsan "aranıyorsun, kaşınıyorsun, kesin sen rahat bir kızsın" muhabbeti ne kadar çirkin bir düşünce ve yaklaşımdır.

Bir insan olarak ama en çok da bir anne olarak hatta bir KIZ Annesi olarak kendimi ÖzgeCan'ın annesinin yeine koymaya çalıştım. Yok yapamadım boğazım kitlendi, rüyamda bile kızımı kurtarmaya çalıştım ki o anneyi babayı düşünemiyorum.
Yavrunu gözünden sakın, yirmi sene büyüt okut gelsin elin oğlu ki aklımdan geçen sıfatlar bu değil inanın...... yavruna kuzuna kıysın hemde kendi belden aşağısı için.....

Soyunuz kurusun inşallah.........
Bir Mekan bir biz derken yılın 2.ayının yazısı da tamam.


Ve Şubat ayına yağmurlu, lodoslu bir giriş yaptık.  Geceden beri hava yağmurlu. Eee tabi kış ayı olması gerekn bu ama biz ne zamandır İstanbul'un kış ayında en azından gündüzleri ilkbahar havasına alışmıştık.
Yeni bir haftaya güzel bir başlangıç yaptık. Dün eşimin İTÜ'den arkadaşları ile kahvaltı organizasyonu vardı. Çoğunu bende tanıdığımdan kızçemle eşlik ettik. İyiki de etmişiz bizede değişiklik oldu. Toplantıyı ayarlayan kişi Etiler'de Commons diye bir cafe-restaurantı seçmiş. Tek kelime ile "harika " bir yerdi. Sunumlar, hizmet ve kahvaltılıklar çok iyiydi. Özellikle tuzlu kekleri, tartlarını mekan sahibi Eylem Hn. ve yardımcıları kendileri yapıyorlarmış. 
Not: Aslında fotoğraf kareleri de var ama ekleme yapamıyorum hata veriyor... .:(((gruptan küçük bir kare. Özellikle siz kahvaltınızı ederken, eğer tabağınızda ki ekmek, kek, tart vs.. gibi şeyler bittiyse, servis elemanı nazikçe tekrar isteyip istemediğiniz soruyor. Diyeceğim o ki oralara yakınsanız, yada yo…