27.11.11

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika  - 1
Bu hafta "Kaptan Amerika " filmi seyrettik. Öyle aman aman bir film değildi. Amerika kendini biraz fazla övmüş ama tarzı bu sanırım. Fantastik olarak iyiydi. Görüntü, aksiyon ve konu izletiyor filmi.
İzlemediyseniz bir kerelik izlenecek bir film.
İyi seyirler... :))

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika

 
Vizyon tarihi: 2 Eylül 2011

Yönetmen: Joe Johnston
Oyuncular: Chris Evans, Hayley Atwell, Sebastian Stan, devamı...

Orijinal adı: Captain America: The First Avenger
uzun metrajlı film ABD . Tür: Aksiyon , Macera , Bilimkurgu
Süre: 123 dk Yapım yılı: 2011
Dağıtımcı: UIP Türkiye
Özet: Marvel Comics tarafından yaratılan çizgi roman karakteri Kaptan Amerika, yani Steve Rogers, bu filmde Kaptan Amerika olarak bilinen süper askere dönüşeceği deneysel bir programa katılmaya gönüllü olduğu zamanlardaki Marvel Evreni’nin ilk günlerine dönüyor. Kaptan Amerika , kötü Red Skull’ın liderliğindeki HYDRA organizasyonuyla savaşmak için Bucky Barnes ve Peggy Carter’la güçlerini birleştiriyor.

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika, ilk kez 1997 yılında bir konsept olarak Artisan Entertainment tarafında hayata geçirilmek üzere tasarlandı. Fakat proje 2003 yılına kadar bir gelişme gösteremedi. Bu tarihten sonra proje Paramount Pictures'e geçti. Ana karakterler 2010'da belirlendi ve filmin çekimleri 2010 Haziran'ında başladı. Çekimler Londra, Manchester ve Liverpool'da gerçekleşti, post prodüksiyon aşamasında 3D'ye dönüştürüldü.

Filmin premiyeri 19 Temmuz 2001'de Hollywood'da yapıldı ve dünyada ilk kez 22 Temmuz 2011'de vizyona girdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder