18.4.12

Puslu, yağmurlu bir günün ardından....

Dünden işlerimi hallettiğimden bugün ev işim yoktu, ütülerim var ama canım bu aralar istemediğinden beklemedeler. Böyle de bir huyum var benim; canım istemiyorsa, keyfim yoksa yapmam, yapamam. Mecbur olduğum zamanlarda yaparım ama yaparım işte..... :)))
Eşim bir huyumu fark etmiş ve söyledi. Benim gözümden kaçmış bu huyum yada işime gelmedi sanırım( bu daha uygun oldu) önce tamam desemde bir olaya; örneğin gidilecek bir yere... eğer o gün ruh halim istemiyorsa hemen fora veriyormuşum... hhee öhüü kem küm dedim ama öyle. :)) dedi.
Dün komşuya gittim. Anam ne meraklı komşularım varmışta benim haberim yokmuş. Hatta herşeyi bilen komşular desem daha iyi vallahi. Geçenlerde karşı komşumu gördüm sokakta. Hoş beş muhabbetten sonra " çalışıyor musun?" dedi.
---Yoo çalışmıyorum Fatma Abla, hayırdır?
---- Yok ne zamandır seni camda görmüyorumda,
--- Kışın pek balkonu kullanmıyorum ( kapalı olduğundan genelde balkonda olurum ona istinaden dedi sanırım) ama havalar ısındı daha çok görürsün, dedim..--
--- Bu arada büyük televizyonunuz hayırlı olsun,yakışır salonunuza...  Arada bakıyorum sana da görmek için, ışık olunca anlıyorum evdesin... v.b....( birde beni evde görünce ne oluyorsa, sankim geliyor da bana)
 Garip olan camdan cama yada dışarda görünce konuşuyoruz birbirimizi kahveye davet ediyoruz ama henüz ziyaret gerçekleşmedi ama geçen sene aldığımız televizyonu bile biliyorlar, pes dedim... Eşimde hep der ki hava kararınca  perdeyi çek, sen fark etmezsin ama evin içi gözüküyor. Bende aman kocacım kim ne yapacak bizim eve bakıp, hem salon burası gören olursa da olsun derdim ama bana kapak oldu ablanın yaptığı yorum... Eşimde tabiii hemen yorumlarını yaptı, hatta çevremdekilere de anlattı gülümseyerek ve gözümün içine bakarak... :)))))

Yaz ayında eşimin üniversiteden arkadaşlarıyla toplaşırız; her hafta birimizin evinde sabahlarız. Sabah 07.00 yi gördüğümüz hatta geçirdiğimiz saatler olur. Sofralar kurar, mezelerimizi hazırlar, içkilerimizi alır sofra başı muhabbetimizi yaparız. Tabu oynar, şarkılar, türküler söyleriz....
Dünki komşum demez mi, geçen sene ne güzel türküler okuyordunuz, eşimle balkondan dinledik diye...
Pes yani dedim içimden valla benim bir şeyden haberim yok ama komşularımın bizimle ilgili her şeyden haberleri var.... Gülümsedim, ne diyeyim ki....

Uzun bir yazı oldu yahu. Aslında başka şeyler paylaşacaktım ama yazarken aklıma gelenler, tuşlara dökülenler bunlar oldu. Havalar malum, fırtına, yağmur devam ediyor İstanbul'da. Eşimle bir Tepe Natıulus'a gidelim dedik. Gitmişken D&R'a uğramamk olmaz. Genelde kitaplarımızı biz Alkım, Penguen ve İmge Kitap Evinden taksitle ve indirimle aldığımızdan, dışarıdan indirimli kitaplar dışında almıyoruz.
 Bu balkonumuzun önünde ki ceviz ağacımız, açmaya başladı. yazın öyle ihtişamlı açıyor ki karşı binaları görmüyoruz bile.


9.90 TL ye aldık kitabı.
 Bu konuda da D&R usta, devamlı bir indirim söz konusu. Ne zamandır almak istediğim ama evde kitaplarım var diye almadığımdan, indirimde de görünce almaya karar verdik.

İşte böyle bizde. Biraz uzun bir yazı oldu ama idare edin.. :))))
Bu aralar 3 tane kitap okuyorum, elimdekilerden biri bitsinde bu kitaba başlayayım diycem ama sırada başka kitaplarda var.... amannnnnnn, keşke bir günde bir kaç kitabı bitirebilsem.... :)))

İyi akşamlar.19 yorum:

 1. Fatma Abla acayip takipteymiş baksana , şaka gibi .
  Kenize Murat'ın Saraydan Sürgüne romanını okumuş ve çok beğenmiştim . Tarih kokan kitapları çok severim zaten . Hazır indirimdeyken Begüm'ü ben de alayım .
  İyi akşamlar canım .

  YanıtlaSil
 2. Sorma hemde ne takip :-)
  Bu arada bu kitabı kacirma derim. Fiyatı uygun. Bende Saraydan Sürgüne kitabini da istiyorum. iyi aksamlar

  YanıtlaSil
 3. Meraklı komşular ne kadar bayıyor insanı, burada da öyle, her şeyi merak eder,her şeyi sorarlar,yetişme tarzı, o komşunun söylediği türden şeyleri sormak,merak etmek,kurcalamak bizde ayıp sayılır, hep öyle yetiştirildik kimsenin maaşını sormayız mesela kızkardeşime, abime bile sormadım,sormam, burada komşularım daha ilk tanışsan mesela sana hemen maaşını sorarlar!!Kedim hastalandı diyeyim vet.götürdüm geçmiş olsun demek yerine kaç para verdin veterinere?!!Valla bayılacağım insanların işi gücü PARA düşünmek olmuş, korkmak lazım..ha şunu anlarım mesela firma tvyi tam taşıyordur, komşun da tesadüfen rastlar, güle güle kullan denir bunu anlarım...ama öteki şekilde evini dikizler gibi..:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Müjde Ablacım, geldiğinde görseler neyse üzerinden 1 sene geçmiş, aklında ama :))))))
   Dikizliyorlar anladım ki :)))

   Sil
 4. Allahtan böyle komşularımız yok veya varda bana sormuyolar, deli olurum inan :) ya televizyonu bile biliyorlar bakamısın? nasıl insanlar bilemiyorum.

  İstanbul bugün tam fırtına gördü, çok korktum açıkçası.

  Pencere önündeki ceviz ağacına bayıldım nasıl bir güzellik o öyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma Aslı, yani anladım ki birçok şeyi biliyorlar, hatta ilk taşındığımızda eşimin mesleğini bile öğrenmişler. Pes dedim yani...
   Evet bende, kuzenimin tokası, küpesi uçmuş...fırtınadan. :)
   Ceviz ağacımız bir iki aya daha bir açacak, o zamanda fotoğraflarım. :))

   Sil
 5. iyi okumalar GÜlşah, dediğin gibi bir çırpıda okuyabilsek, daha onca sırada bekleyen varken ..
  Ceviz ağacı görüşü engeller belki ne dersin ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Gonca, keşke okuybilsek valla...
   Yazın engelliyor ama geleni gideni maşallah her şeyi biliyorlarmış, anladım ki :)

   Sil
 6. Meraklı komşuların fazla meraklılarından ben de nefret ediyorum, sanane ki yahu :S ama kitaplarını çok sevdim, özellikle Begüm adlısını, kardeşimin adı da :) görünce kimbilir ne diyecek :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fazlası zarar valla, görüştüğüm kişiler dese rahatsız olmam ama böyle olunca...
   Bende kitaplarımı çook seviyorum. Güzel bir isim Begüm.

   Sil
 7. Meraklı komuşlardan hiçbir zaman haz edemedim nedense :D
  Ay bizim apartmanda da bir şükran teyzemiz var.arada gelir bize "ben hiç dedikoduyu sevmem irem hocam" der ama ne var ne yok ondan dinle öyle bir tip :D idik didik sorar eder inceler öyle gider evine.alemler yani
  Bu arada kitap da ilgimi çekmedi değil :)
  iyi akşamlaarr :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her apartmanda oluyor bir tane meraklı ve herşeyden haberi olan :))))))
   İyi haftasonları şimdiden. :)

   Sil
 8. Merak kediyi öldürmüş:))) Gülşah'cığım, bu insanların senin gibi kitapla, yazıyla ya da başka bir işle meşguliyeti olmadığı için başkalarının hayatını merak etmeyi kendilerine iş edinmişler. Hepsi bu. Yazık, aslında zavallılar. Sevgilerimle canım, öptüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç yok hemde işleri, okumakla....
   Hiç haberim yok mahalleden, birşey diyorlar "aa haberim yok diyorum" şaşırıyorlar. :))
   Bende öpüyorum. :)

   Sil
 9. hoşgeldin bloguma.
  :)
  okuduğun bir öyküydü gerçek değil.
  ama ne güzel dileklerin.
  :)

  YanıtlaSil
 10. ? Anlamadım desem yazını? :(

  YanıtlaSil
 11. nasıl yani?
  neyi anlamadın.
  :)
  dün bloguma gelip feys duvarı adlı öykümü okumuşsun ya.
  yazının altında "öyküler" diyor.
  yani blogumda zaman zaman öyküler de yazıyorum.
  yani kurgu işte.
  hayal ürünü.
  gerçek değil.
  :)
  yani "ne güzel ailen yanında. okula dönmen" demişsin ya.
  :)
  bunları o öykünün kahramanına sölemiş oldun.
  :)
  ama dileklerin güzel tebi. onu diyorum.
  neyi anlamadın ki acaba?
  istersen yazının sonuna bak bi daha.
  bi de blogda yanda içeriğe bak.
  :)
  öyküler var.
  bi de çağla, simay, gece, model öyküleri var.
  kahramanlarım.
  :)

  YanıtlaSil
 12. merhaba,
  hediye kitap çekilişi düzenliyoruz, katılmak ister misiniz?
  blogunuzu takibe aldık, sevgiler.
  http://www.kalemsuare.com/2012/04/hediye-kitap-cekilisi.html

  YanıtlaSil