7.10.12

Günlerden pazar... :))))

Herkese merhaba, iyi pazarlar.
Bu sabah erkenden uyandık. Canım kek istedi kahvaltı öncesi verdim keki fırına.... Bir kabardı ki anlatamam. Bu arada evde vanilya kalmamıştı. Damla sakızlı vanilya vardı kurabşyeler içindi ama keke ilave ettim. Mis gibi damla sakızı koktu mutfak. Sever misiniz bilmem ama ben çok severim kokusunu. İçine yarım kalan ne varsa ilave ettim kekin. :)))

Bugün hava mis gibi, yazdan kalma. En çok sonbaharın akşamlarını seviyorum, esiyor ama çok üşütmüyor. :)))
Yine dolu bir hafta geçti. Dün akşam annemi uğurladık evine. Ondan öncesi bir arkadaşımız ameliyat oldu, bir gece onun yanında kaldım, sonrası hastane çıkışı onlara gittik, kapalı ameliyat da olsa ağrısı oluyor tabi.
Haftaiçi "Baran/ Majid Majidi" filmini izledim. İran yapımı bir film. Bu film de sanatsal ağırlıklı olduğundan daha sessiz geçiyor ama az söz, çok bakış, davranışla neler anlattı anlatamam.
Bir yandan da Aşk'tan Dinle/ Cemalnur Sargut kitabını da okuyorum. Mesnevi hikayeleri üzerine sohbetler.

Günü evde geçiriyoruz ama akşama doğru ver elini Kadıköy. :)))) Fotoğraf çekersem paylaşırım.

Tekrardan herkese iyi pazarlar. İyi haftalar.Filmin Özeti
17 yaşındaki Azeri Latif, Tahran'daki bir inşaatta ameledir. Aynı inşaatta kaçak olarak çalışan bir Afganlı iş kazasında yaralanınca Latif'in hayatı da beklenmedik bir yön alır. Sakatlanan işçinin yerine oğlu Rahmat çalışmaya başlar. Kalabalık ailesini geçindirme derdindeki bu çekingen genç, bir süre sonra istemeden de olsa Latif'in kantindeki işini elinden alır. O andan itibaren Latif, Rahmat'a karşı büyük bir kin beslemeye başlar. Ancak bu büyük kin, bir sırrın açığa çıkmasıyla büyük bir aşka dönüşecektir.

4 yorum:

 1. Baran'ı ben de beğenmiştim En başında anlamıştım kimliğini...
  Biz maçtan dolayı çok kalabalık diye gitmedik son anda Kadıköy'e...Trafik korkunç oluyor, dönüşte.
  Kekin resmini gördüm neydiöyle o...

  sevgimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Lale Abla maçtan dolayı Kadıköy ana baba günü gibiydi valla :)))
   Kekim bu sefer çook kabardı tadıda güzeldi. :))
   Sevgimle.

   Sil
 2. Kekin nefis görünüyor canım, eline sağlık:) damla sakızlı vanilya süpermiş, normal vanilya gibi mi satılıyor yoksa özel bir yerden mi alıyorsun?:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Eren'cim. Damla sakızlı vaniya, normal 5'li vanilya paketinin içinden çıktı ama sanırım satılıyor. Ve harika bir koku ve tad verdi keke, tavsiye ederim.

   Sil