10.5.14

Yağmur, ölüm,istanbul....

Bu sabah yağmur var İstanbul'da... şarkısı gibi kendide güzel yağmurun, doğanın...

Özlemişim böyle yağmuru, cama vuruşunu, toprağa karışmasını ve sonrası toprak kokusunu.

Bugün ve yarın hava yağmurlu olacağından Umay'ımızı dün dışarı çıkardık. Hem ben hava almış oldum hemde kızım. Tüm annleirn bildiği gibi dışarda mışıl mışıl uyudu :))
Bugünde sabahtan yıkadım balımı. Sonra da emzir ve yatır modundaydık. Şİmdi de mışıl mışıl uyuyor.

Aslında bahar temizliğine kalkışmam lazım ama bizim kız büyüdükçe uyuma saatleri de değiştiğinden bakalım kısa aralıklara neler sığdırcam. Artık yavaş yavaş yaparım.

Bu sabaha hüzünlü bir haber ile başladık. Çok sevdiğimiz bir abimizin kızı vefat etmiş. Aslında son günlerde yoğun bakımdaymış ve birkaç kez de kalbi durmuş. Biraz da beklenen bir son olmuş gibi.... Gün boyu gözlerim dolu dolu oldu. Hele kızımı her kucağıma aldığımda empati kurdum Melek Ablamla. Ne zordur dedim evlat acısı anne-baba için.... Allah kimseye yaşatmasın........ Hele bide anne olunca daha bir farklı gözle bakıyorsunuz olaylara, ölüme.....
Allah sabır versin ailesine, Merve'nin de mekanı cennet olsun....

Bunun dışında aslında yazmak istediğim aklımda olanlar vardı ama ölüm girince araya herşey biranda siliniverdi. Hayatın ne kadar kısa olduğu, dünya malının dünyada kaldığı gibi v.b. düşünceler sardı beynimi....

İyi geceler....10 yorum:

 1. ya bizim burda yagmurlu havalar bitsede gunesin yuzunu gorsek diyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah o zaman Ferhat. Sizin oralar neresi bilmiyorum ama.

   Sil
 2. Başınız sağolsun Gülşahcım :( Allah kimseye evlat acısı vermesin. Bana verirse nefes alamam gibi geliyor ama Allah sanırım anne-babalara sabrını veriyor. Neyse, Allah korusun yavrularımızı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım sağol.
   Sorma ya kendimi bende annenin yerine koydum veeeee dediğin gibi nefessiz ve sevinçsiz kaldım... Ne kötü bir şey bir anne için.

   Sil
 3. kelimelerin bittiği yer başınız sağolsun rabbim ailesine sabır versin

  YanıtlaSil
 4. Başınız sağolsun Gülşahcım :(

  YanıtlaSil