25.12.14

diş çıkartıyor bizim kız.:)))

Bu yıl bizde yılbaşı süslemeleri yok, neden diyecekseniz sebebi de yok. Yılbaşı ağacımız geçen sene bozulunca atmıştım yenisini de daha almayınca kaldı süsleme müsleme. İçimden de pek gelmiyor bu sene.

Onun dışında Umay diş çıkartıyor ve birkaç gündür sabahladık. Ateşi 37.2 leri gördük, ateşiyükselmesin diye devamlı emzirdim. Allah'tan çok huysuzlanmadı ve iştahı kapanmadı. Yemeğe devam :)
Tabi ben Umay'da uykusuzluğa alışkın değilim,  ondan biraz zorlandım. Çünkü bizz bizim kızda hastalıkta yaşamadığımızdan sabahlamayı bilmiyorum.  Diş çıkartma olayı zormuş valla.  Hani bi laf vardır; çingeneler çocuğunun hasta olduğuna değil de huyu değiştiğine yanarmış ya bizde de aynı hesap. Ateşlendiğinden beri huy değiştirdi. Yada denk geldi artık.
Daha bir anneci oldu. En ufak bişeyde kucağıma geliyor, dibimden ayrılmıyor. "Anne, anne"diye dolaşıyor. :)


Bu hafta böyle geçiyor bizim. Çok şükür dün ve bugün ateş yok hatta bu gece erkenden uykuya geçti. Umarım gece uyur. Yeşil soğan yedir diş etlerine iyi gelir dedile ama bizim kız yemedi.  Doktorun verdiği jelden sürdük günde bir sefer. İşe yaradı mı bilmem.

Böyle işte blog. Ben kaçayım hazır bizim kız uyurken bende dinleneyim.

iyi geceler.


4 yorum:

 1. Ah canım benim zaman ne çabuk geçti ne ara diş çıkartıyor maşallah :)
  öperim ben sizi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Nesrin'cim ah zaman hakkaten nasıl geçiyor anlamadım. 3 ay sonra yaşına girecek.:)
   Bizde sizi öperizzzz canım. ★♥

   Sil
 2. Yahu bunlar aynı zamanda doğdular, dişleri de aynı çıkıyor :D
  Biz de aynı durumdayız çok şükür ateş olmadı bizde ama gecede 10 kere uyanma hep vardı zaten.
  Umay da çabucak atlatsın inşallah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya bende senin yazılarını okuyunca diyorum ki; aynı Umay'ın davranışları. Biz 3 gün ateşi çektik, son iki gündür de iyi ateş yok ama patlayan diş de yok. :)
   Geceleri nasıl ağlayarak uyanıyor anlatamam. Bugün yemek yemede de çok iştahsız. Bi çıkarsalarda onlarda bizde rahatlasak.
   öptüm canım sizi.

   Sil