24.12.15

Yıl biterken yazısı....

Yine bir klasiğim olan biten bir yılın analizini yapayım dedim. Hazır gecenin de güzel sessizliği eşlikçimken. 😊
Bu yıl öyle hızlı geçti ki benim için. Önemli sebebi elbet canparem kızımla geçen vakitler.
Bir bebeğin büyüdüğüne şahit olmak o kadar keyifli ki. Bizim bildiğimiz, otomatiğe başladığımız davranışları onun büyük bir heyecanla, mutlulukla keşfetmesi, şaşırması ve mutlu olması… ve bir anne olarak beni  de buna şahit olmam… harika, tarifsiz bir duygu.
Her ayı farklı bir gelişme, büyüme ile yaşadık.
Tabi bu güzelliğin, keyfin yanında ara da daraldığım , bunaldığım zamanlarda oldu. Mesela hadi deyip sokağa çıkmayı özledim. Çünkü bizim için dışarı çıkmak demek yarım saate yakın hazırlık süresi demek. Umay'ın suyuydu, çantasıydı, kıyafetiydi derken biz hemen şipşak hazırlanıp çıkmak demek. 😊
Bu yıl daha az kitap okudum, bir kez sinemaya gittim ve tiyatroya hiç gidemedim. Seneye planlarım daha farklı…
Bu yıl bunların dışında çok rutin, sıradan ve evde geçti bizim için. Biliyorum ve farkındayım ki seneye daha güzel olacak çünkü Umay daha bilinçlendi, daha iyi anlıyor ve büyüyor.
Bu yıl aslında herkesi düşündüren, üzen olaylar beni de çok etkiledi. Ülkemiz de  olanlar,  komşu diyarlarda ki savaşlar, göçler uykularımı da etkiledi. Haber seyretmek istemiyor hatta dünyadan gitmek istediğim bile oluyor. Özellikle çocuklarımızın geleceği korkutuyor, endişelendiriyor beni…..
Yılbaşını evde kutlayan ve keyif lan tiplerdenimdir. 😊  sofrayı kurmayı hele birde sevdiklerimde varsa sofra da değmesin keyfime kimse. 😊  
Böyle işte. Aklıma bunlar geldi, gelmişken yazayım ilerde aklıma nolur bilmem en azından “söz uçar yazı kalır” sözünden yola çıkarak bloğuma yazayım dedim.
İyi geceler blog. 😊 

6 yorum:

 1. Söz uçar yazı kalı o zamann sizi hiç tanımayan bu bayan size , bu yazıyı tüm okuyanlar için ve kendi için bir kehanette bulunmak istiyor !
  Bu yıl unutması zor , harika anılarla dolu , şanslı ve bereketli bir yıl olacak :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gri Lady. Ne güzel bir kehanet bu böyle. :))
   İyi dileklerin için teşekkür ederim ve Aminn n.
   İyi geceler sevgiler.

   Sil
 2. Evet ilk yıllar öyle oluyor , sonra tam rahatladım, rahat rahat geziyorum demeye başladığınızda okulu başlıyor , ondan sonra zaten kendiniz için yoksunuz :D ne güzel de teselli ederim , :D şaka yahu onlar iyi olsun , bütün güzellikler annelerin oluyor , çok güzel , en güzel zamanları bunlar :D hepinize de mutlu yıllar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi çok motivasyon oldum :)
   Şakası bir yana dedikleriniz çok doğru. Canları sağolsun evlatlarımızın.
   Size de mutlu yıllar. İyi geceler. Sevgiler.

   Sil
 3. Umarım yeni yılda tüm planlarını geçekleştirirsin Gülşahcım, çok öpüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gamze'cim çok teşekkür ederim ve Aminn. Bu yıl hepimizin yılı olsun.
   Öperim seni iyi geceler. :)

   Sil