7.3.16

Nedim Gürsel, Doğum Günü ve yeni bir hafta....

Veee kızım artık 2 yaşında. Bir çocuğun, evladının büyüdüğüne tanık olmak o kadar muhteşem bir duyguymuş ki anlatamam. Ki evladı olanlar ve büyütenler daha iyi anlar beni sanırım ;)
Bu sene küçük, çekirdek ailemle kutladık yaş gününü. Annneanne, babaanne, dede, amca, dayı, yenge, kuzenlerle pasta kestik. Sonrasında ufak tefek hazırlık yapmıştım, masayı da açtık, sohbet eşliğinde çay içtik.
Çocuklar da ay ve hafta o kadar fark ediyor ki gelişimlerinde.... Örneğin bundan bir iki hafta öncesine göre Umay daha bir durağan. Bazı şeleri daha iyi anlıyor ve tepkisini ona göre veriyor.
Yine dışarı çıkınca ipi koparılmış gibi koştıruyor ama kapalı ortamlar da daha bir fark ediyor hareketleri.
Aslında ben bir ara da bebeğim ilgili yazı yazayım.

 Bu ayın ilk kitabı da bitti. Yüzbaşının Oğlu/Nedim Gürsel 
Arka kapak yazısına bakıp da aldanmayın sakın, çünkü yazar arakdaşının annesi ile yaşasığı aşkı ve cinselliği o kadar güzel aktarmış ki. Ki kitap daha çok yaşlı bir gazetecinin kızının tavsiyesi üzerine yaşadıklarını, ses bandına alması üzerinden anlatılıyor. Aynı zaman da bir dönem kitabı da diyebiliriz. Arada günümüze dönüp siyasi analizlerini ve yorumlarını da yine rahatsız etmeden anlatıyor. Okumadıysanız okuyun derim.  Film olarak da epeydir merak ettiğim bir filmi izledik. Ejderha Dövmeli Kız  Aynı zaman da üçleme kitabın ilkine film çekmişler. O kadar çok bahsini ve övgüsünü duymuştum ki... Ki film bayağı bir puan da almış. Hak etmiş de. Başlarda biraz sıkılıyor gibi oluyorsunuz ama sonra bir açılıyor film bu seferde sonunu merak ediyorsunuz. :)

Yeni haftaya başladık, herkese iyi haftalar....

6 yorum:

 1. Umay'a mutlu, sağlıklı uzun yıllar dilerim. Yübaşının Kızı'nın okumak istiyorum epeydir sıra gelmiyor :)
  Sevgiler kocaman :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım.
   Evet evet okumalısın ÖZlem'cim, güzel bir kitap Yüzbaşının Oğlu.
   Sevgiler.

   Sil
 2. Umay'a tekrar mutlu seneler diliyorum.İkinizi de öpüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım. Bizde seni kocaman kocaman öpüyoruz anakız :)

   Sil
 3. Nice güzel yaşları olsun Umay'ın:)

  YanıtlaSil