7.9.12

İkinci Yarısı / Ece Temelkuran

Yazarı ilk "Ağrı'nın Derinliği" kitabı ile tanıdım ve o kitabı da konu olarak çok iyiydi.
Bu kitabın türü "deneme" . Ve kısa kısa başlıklar altında hayatı, kadınları, erkekleri, yaşamı sorgulaması, sorular sorması bazende kendi yanıt vermesinden oluşmuş bir kitap. Özellikle kadınlarla ilgili yazısı çok fazla. Çünkü kadınların küçüklükten "ev hanımlığına, anneliğe hazırlandığını" düşünmesi ve bundan rahatsızlık duyması. Haksız da sayılmaz hani. Yazarın yazım dilini seviyorum ve okumadıysanız diğer kitabını da öneririm.


 Arka Kapaktan...

 Ece Temelkuran
EVEREST YAYINLARI

“Ben artık ikinci yarıya girdim. Ve her fani gibi ben de birinci yarıdan ders aldığımı zannediyorum. Daha da fenası, bu derslerin işe yarayacağına dair bir ümidim var. Hayat denen şeyin her insanla yeniden sıfırdan başlaması ne büyük bir saçmalık!”

Ece Temelkuran bu kez ömrün “İkinci Yarısı”ndan bildiriyor. İlk yarıdan, kesip sakladığımız, belki kaybettiğimiz ‘an’ları bir araya topluyor bu kitapta.
O bir ‘an’a varmak için belki de. Çocukken ki bir ‘an’a, bir türlü anlatamadığımız, ama hep özlediğimiz...

4 yorum:

 1. Ağrının Derinliği beni çok etkileyen, favori kitaplardan biridir.Bu kitabını okumadım ama düşüncelerini ve dilini severim yazarın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağrı'nın Derinliği konusu ve anlatım dili olarak dediğimiz gibi iyiydi. Bu kitap biraz daha farklıydı Natali.
   Konu ve sorularını seviyorum yazarın.

   Sil
 2. ben Ece Temelkuran'ı Muz Sesleri ile tanıdım ve çok da sevdim :)
  Ağrının Derinliği de var ama henüz okumadım.Senin yorumundan sonra okuyabilirim :) Bu kitap da güzelmiş.Teşekkürler canım paylaşım için.Çok öpüyorum ve iyi pazarlar diliyorum şimdiden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım.
   Muz Sesleri kitabını okumayı çok istiyorum.
   Bende öpüyorum sevgiler.

   Sil