30.5.14

Biten Kitaplardan...bizden....yazılar.


 Günler nasıl çabuk geçiyor anlamıyorum bile. Yine bir haftanın daha sonuna gelmişiz...
Bu haftayı yine Umay Hn. :) hava alsın diye Kadıköy sokaklarında geçirdik. Moda Parkı da uğrak yerimiz. Mis gibi ağaçların altında dinlenmek, kuş sesleri eşliğinde bir harika oluyor.
Kızım birkaç gün sonra 3 aylık olacak. Ve hergün yeni bir şeyle karşılaşıyoruz.
Örneğin emerken altta kalan parmaklarıyla etimi sıkıştırıyor ve yüzüme bakıyor. Birde eğer karnı doyduysa oyun yapıyor ve bir emiyor bi başını çeviriyor. Tabiiii kiiii takipçi bir anne olarak ben bu numaraları yermiyim yememmmmm :)))))  Ama arada yer numarası da yapıyorum çünkü doyamıyorum kendisineee :)
3.ayda Rota Virüsü için iğne olması gerekiyor ve bu iğne isteğe bağlı. Bizde biraz kararsız kaldık. Çünkü kimi kişiler yaptırmayın derken kimileri de yaptırın diyor. Aile Hekimliğindeki sorumlu hemşire de;
" bence yaptırın, çünkü zamane çocukları sonbaharda bu virüse yakalanabiliyorlar" dedi.
Bizde doktora gidince birkez daha konuşup fikir alacağız.
Bilgisi ve fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bugünler de havalar tamda sevdiğim gibi gidiyor. Parçalı bulutlu, lodoslu.  Çok seviyorum böyle havaları. Ve böyle havalarda dahada çok düşüncelere dalıyorum. Birgün beynim yeterrrrr diye bağırırsa hiç şaşmam. 
Bunu ayrı bir başlık altında yazayım ben en iyisi.Bu ara 2 kitap bitirdim. Kızı emzirirken Alkım Kitapevinin kendi yayınlarından olan klasik romanları okuyorum. Bir ara böyle bir yayın çıkartmışlardı; 20/25 kitaba yakın kitabı set halinde çok uygun fiyata satıyorlardı. Bende ara kitap olarak bu seriden okuyorum. "Kerem İle Aslı" da bu seriden.
 
 Bir diğer kitabımda "Sofie'nin Dünyası". Arkadaşımın doğum günü hediyesiydi bu kitap. Gerçi bu kitabı lisedeyken Felsefe Öğretmenimiz de önermişti ama okunacak kitap kulesi yüksek olunca buna anca sıra geldi.
Neyseki kulemde okunacak kitap çok azaldı. Bu sene bitecek inşallah.

Kitaba gelirsek ki eminim birçoğunuz ya okumuşsunuzdur yada biliyorsunuzdur. 
Benim görüşümse felsefe seviyorsanız ve yeni giriş yapacaksanız bu kitap iyi bir başlangıç.
Yazarın anlatım dili yalın, sade ve basit.

.....
  Şimdi de Mişima kitaplarına başladım. Yazarın daha önce Dalgaların Sesi kitabını okumuş ve çook beğenmiştim. Can Yayınlarının yaz kampayalarından aldığım Bereket Denizi serisini almıştım. Yalnız kitabın 1.cildini hiçbir şekilde bulamadığımdan 2.kitaptan başlıyorum okumaya.
Allah'tan arka kapak yazısında diyor ki; 1.kitabı okumadanda okuyabileceğiniz bir seri.

Böyle işte blog, bu haftayı da bitirdik.
Şİmdiden hepinize keyifli, okumalı haftasonu olsun.
4 yorum:

 1. Gülşahçım, kızınla gezmelerin çok hoşuma gidiyor. Keyifli gezmeler :)
  Benim oğlum bebekken rota virüsü aşısı yoktu. 2 yaşındayken, daha anaokuluna başlamamışken rota virüsü kaptı. 1 hafta su içse kusmuştu. Serum bağlatmıştık. Perişan olmuştu ve çok zayıflamıştı. Keşke aşı oğlum bebekken olsaydı, kesin yaptırırdım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım, havalar düzelsin sana da sesleniriz birlikte kahve keyfi yaparız, gezeriz. :)
   Hımmm önümüzdeki hafta doktora gidicez. Konuşucam ve birkaç kişi de dedi yaptır diye. Bakalım yaptırıcaz gibi gözüküyor.
   İyi pazarlar Didem'cim.

   Sil
 2. Gülşah'cım hem prensesle ilgilenip hem kitap okuyorsun ya bayılıyorum hayat düzenine :)
  Keyfiniz bol olsun canım

  YanıtlaSil
 3. Sağol Damla'cım. Bende senin fotoğraflarına ve plaklarına bayılıyorum. :)
  Sağol canım sizinde. Keyifli müzikli pazarlar.
  Kızımla öptük.

  YanıtlaSil