5.12.14

Ortaya Karışık....

Kızım 9. ayına başladı. Zaman nasılgeçiyor anlamıyorum. Artık daha bir farkında birçok şeyin.  Hatta yer yer bizim yaptığımız şeyleri taklit bile etmeye çalışıyor.
&Emekleme işini ilerlettik artık elinden tutup yürütmemizi istiyor.
&Birşey yemiyelim, gördüğü an yanıma gelip oda yemek istiyor.
..... vb gelişmeler gösteriyor.
Özlediğim çok şey oldu/uyor bu süreçte.
Örneğin; deliksiz uyumayı özledim, sakinliğimi, sessizliğimi ama asla şikayetçi değilim şuan ki durumumdan. Biz istedik çocuk sahibi olmayı ve dünyaya getirdiğimiz yavrumuzu sabırla büyütmeliyiz. Daha birçok özlediğim şey var. Sonra ben böyle düşünürken Umay bana bakıp bir gülümsüyor, bende herşey bitiyor ve çok şükür diyorum evladıma; iyi ki hayatımdasın, iyi ki varsın.
Biliyorum ki bugünler geçici, az kaldı.( daha bu başlangıç büyüsün görürsün, sorumlulukları daha bir artıyor dediğinizi duyar gibiyim :)))  )
Sabırlıyımdır ki Umay'da çok işe yarıyor sabırlı, sakin olmam. Kendisi de sakin bir bebek.
Örneğin dışarda nerdeyse ailecek 6-7 saat takılabliyoruz, sorun çıkartmıyor. Tek sıkıntımız artık arabasında uzun süre kalmak istemiyor; haklı tabi o kadar saat kim oturmak ister sabit. Hele bu oturan kişi bir bebekse :)
Bizde ara ara kucağımıza alıyoruz.  Yada ben arkadaşlarla buluştuğumda, oyuncaklarını yere bırakıyorum kendisini de, takılıyor kendince.Bunların dışında Kafa Dergisi aldım bu ay. Yazarları bayağı sağlam. Tavsiye ederim.
Filmlerden de Lean on Meizledik.
Özellikle öğretmenlerin ve velilierin izlemesi gereken filmler arasında. Oyuncu kadrosu çok sağlam. bide konusu tabi.... Detaya girmiycem izlemenizi tavsiye ederim. İflah olmaz bir okulun nasıl düzeltilebileceği, öğretmen-öğrenci ilişkilerini anlatan bir film.


İlk defa közmatikte kestane denedik, enfes oluyor. Daha önce niye denemedim dedim. Yıkadıktan sonra baştan sona çiziyorsunuz ve kısık ateşte kızartıyorsunuz. Ben bu közmatiği kullanmıyordum çünkü birkaç kez patlıcan közleyeyim dedim aygaz battı. Bende artık ızgara da közlemeyi tercih ediyordum. İyi ki dedim elden çıkartmamışım bunu çünkü kestane pişirme de on numara beş yıldız ; )


Kızımın ilk atkısını kendim örmek istedim ve bugün itibari ile örgümü bitirdim. Kullandıktan sonra ilkleri arasında yerini alacak. Bir kutu yaptım Umay'a ilk kullandığı şeyleri saklıyorum.

Yine ortaya karışık bir yazı oldu. İdare edin artık beni çocuklu kadınım ben anacaım ;)
şaka bi yana birkaç gün yazmayınca böyle kelimelere dökülüyor karışık olarak.

Şİmdiden hayırlı, bereketli Cumalar.

İyi geceler....

8 yorum:

 1. 17 aylık benim oğlum. Zaman nasıl geçiyor insan anlamıyor gerçekten. Tabi ki özlediğimiz çok şey oluyor. Ama bu demek değil ki şu an ki durumdan şikayetçiyiz. Sizi çok iyi anlıyorum. İyi ki doğurmuşuz da bizim çocuğumuz olmuşlar değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah bağışlasın Gülev. Evet ya iyi ki bizi seçmişler ve hayatımıza girmişler evlatlarımız.
   aynen şikayet olarak değil ama bazen özlüyorum işte, anlayan birilerinin olması rahatlatıyor beni.
   bu konuda eşimde çok destek oluyor, oda olmasa herhalde biraz bunaltıcı olabilirdi diye düşünüyorum.

   Sil
 2. Gülşahcım sağlıkla büyüsün Umay'ın...Ama gerçekten de büyüdükçe dertleri de büyüyor inan.O yüzden keyfini çıkar bugünlerin.Dergiyi hiç görmemitim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Lale Ablacım. Ne bileyim işte çabuk büyüsün istiyorum, istememin sebebi de sanırım rahat edeceğimi düşünmem. Artık düşünmeyeyim çünkü herkes aynı şeyi söylüyor. :)
   Dergi güzel bi bak istersen.
   Sevgiler öptümmm

   Sil
 3. Valla fırında defalarca kez çeşitli yöntemlerle kestane pişirmeyi denedik bir türlü olmadı.Bu közmatik olayını en kısa zamanda deneyecem.Seni de Umay'ı da öpüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dene dene pişman olmayacaksınız canımmm.
   bizde öptük seni kızımlaaaaaaaa :))))

   Sil
 4. Offf Gülşah off :)
  Allahtan sen buralardasın, eski arkadaşlardan kimse kalmadı, isyanlardayım.
  Benim de bebekle ilgili tek şikayetim deliksiz uyumak.
  Gerçi aradabir kocamı özlediğim de oluyor bak:) Başbaşa olmak da güzel şey nihayetinde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma bayadır blog sessiz.
   Evet ya bi büyüselerde sağlıkla, bizde biraz deliksiz uyusak. Canları sağolsun artık.
   özlediğim o kadar çok şey var ki Nesrin'cim...... sonra bi gülüyor herşey bitiyor :)
   Öpüyorum siziiiii.

   Sil