18.2.16

Terör, Gündem, Sonra Hayat Yeniden Başlar, Seyrek Yağmur....

Dün şöyle bir Twitter'a bakayım dedim ve, o da ne ... yine terör saldırısı..... Yemin ederim artık sokağa çıkmaya korkar hale geldik.... Yada kalabalık yerler de çalışan yakınlarımızın evine sağ salim dönmelerini diler haldeyiz........
Artık ekranımı karartmaktan, lanet yağdırmaktan uandım... içimin yanması bitmiyor elbet ama tepkim bu şekilde vermemeye karar verdim.........
 .................
stajyer
 Geçen akşam otururken; hadi dedik öyle derin olmayan bizi güldürecek, keyiflendirecek bir film izleyelim. Ne zamandır vardı bu filde elimizin altında. İzleyelim dedik. Gerçekten de bir izlenimlik, keyifli bir filmi.
Son bir kaç yıldır çok fazla Robert DeNiro filmi var dikkat ettiniz mi hiç... Sanırım iyi oyuncu olmak böyle bir şey.
Emekli, eşi ölmüş ,yalnız ve evde pineklemekten hoşlanmayan bir adamın bir kıyafet sitesine stajyer olarak başvurması ile başlar film.... sonrasında ise çalışanların ve patronun da kendisini sevmesi, engin tecrübelerinden yaralanması ile devam eder.
Beni en çok güldüren şeyse ki hem komik hem trajikomik; gençlerin ceket mendilini garip karşılamaları ve hergün işe gelirken takım elbise giymesini sorgulamalarıydı...

İzleyin derim... ;)
sonra hayat yeniden başlar


 "Sonra Hayat Yeniden Başlar/Mustafa Mutlu" kitabı da bitti. En çok ismi etkilemişti beni başlarda... Ki okurken içinde ki cümleler de vurgun etkisindeydi. Bir ailenin içinde ki yaşadıkları, duyguları, hayata bakışları ve...Konu sıradan gibi ama okurken çok özel şeyler hissediyorsunuz.... Alıntı yaptığım yandaki uzun cümleyi de bir okuyun derim. Okurken kafanızı sallamaktan, ne kadar doğru bir analiz demekten kendinizi alı koyamayacaksınız..
Bir de baştaki şu cümleyi de çok sevdim;
" Bazen çocukken çıkar karşına o kör karanlık, bazen ellili yaşlarda bulur seni... Ama mutlaka çıkar! Ne yapacağını, nereye gideceğini bilemezsin.
Yapman gereken tek şey, karar vermektir...
Sonra hayat, öyle ya da böyle...Yeniden başlar!"
 Bir de üstüne Seyrek Yağmru/Barış Bıçakçı" bitirdim....
Özellikle uzun zamandır böyle iyi bir öykü kitabı okumamıştım. Rıfat'ın kesinlikle dünya ile, yaşam ile insanlar ile, doğa ile, davranışlarımız ile sorunları var ama öyle daraltan değil... sorgulayan ve doğru tespitlerle....
Okumadıysanız notunuz alın ve okuyun derim....
can'ımın içi

Bir de üstüne salı günü canımmmın içi kuzenimin  32.yaş gününü kutladık bizde. Ma aile toplaştık, yedik içtik, pastasını kestik ve hopp yeni yaşa merhaba dedik.
Tekrardan canımın içi yeni yaşın yeniliklerle gelsin...


8 yorum:

 1. Huzura ve mutluluğa ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda ; şu okuduğum sözü tekrarlayarak başlamak isterim : "Rabbim, çok yorgunum.Bana bütün haberlerin yerini tutacak bir haber gönder. Üzerime bir iyilik ve güzellik kondur."
  Stajyer ben de izledim , hatta listemde paylaşmayı düşündüklerim arasındaydı ... O kadar beğendim ki ...
  Kuzene iyi ki doğdun ...
  Emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Amin"
   Evet ya film çoook ama çook keyifliydi, düşündürdükleri de cabası, bonusu oldu diyebilirim.
   Kuzenim adına teşekkür ederim.
   Sevgiler. İyi pazarlar. :)

   Sil
 2. herkesin içi yanıyor , tepkimizi belli etmezsek uyuyoruz diye başımıza çorap örmeye devam ederler..Kuzeninize mutlu yıllar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha ne kadar örecekler başımıza çorap bilemiyorum Pudra Şekerim Mehtap....
   Kuzenim adına teşekkürler, sevgiler.
   İyi pazarlar. :)

   Sil
 3. Allah Şehitlerin Yakınlarına sabır versin.
  Stajyeri ben de sevmiştim. Dogumgünleri ailenin biraraya gelmesi için vesile oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Amin"....
   Film çook keyifliydi gerçekten de.
   Evet ya doğum günlerinde toplaşmak, mumları üflemek çok keyifli oluyor.
   Sevgiler, iyi pazarlar.

   Sil