24.9.12

2 kitap 2 yorum...

 Thyke grubumuzun Elül ayı pkuma kitabımızdı. Bir solukta okudum bu kitabı, ve gruptaki herkes de. Konusu polisiye roman. Ve yazar daha çok yeni olmasına rağmen kurgusu bir harikaydı. Sadece bazı tesadüf karşılaştırmaları bazı yerlerde olmamış. Birde sonunu beğenmedik, türk filmi gibi bitmişti. Sonunu grup olarak hiç mi hiç beğenmedik ama onun dışında ara kitap olarak harikaydı. Tavsiye derim. Bu yüzden fazla detaylara girmiyorum.

Arka Kapak: Cenk Çalışır
NEMESİS KİTAP

TÜRK OKURU,BİR SONRAKİ MACERASINI SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİ,YENİ BİR POLİSİYE YAZARIYLA TANIŞIYOR.

Bursa Emniyeti birbiri ardına işlenen cinayetleri çözmek için uğraşıyor !!!
Görgü tanığı, parmak izi, ya da ipucu sayılabilecek herhangi bir bağlantısı olmayan cinayetlerin tek bir ortak noktası var: Cesetlerle birlikte bulunan satranç taşları…
Başkomiser Ali Çakır, genç kuşak başarılı komiserler Levent, Cengiz ve Bülent’le seri cinayetleri çözme konusunda yol almaya çalışırken Ercan Demir olaya el koyuyor.
Ülkede seri cinayetler artınca, bu konuda yurt dışında eğitim gördükten sonra çok gizli Ulusal Güvenlik Bürosu’nda çalışmak için yurda dönen Ercan, Bursa halkının haberdar olmaya başlayıp korktuğu seri katili bulabilecek mi?
Bu satranç cinayetleri oyundaki şahı kullanmadan çözülebilecek mi? Yoksa Oyuncu “Şah!” diyecek mi? SİTE


Selanik'te Sonbahar / Tuna Kiremitçi bu kitap "kitaplaşalım mı?" etkilinden drwilldone'dan gelen kitap.
Kitabı vasat buldum ben. Özellikle konusunu yazım şekli çok da iyi değildi. Sanki yazmak için yazmıştı. Tamam ölüleri konuşturmaya çalışmış, bazı yerlerde de sanki iç ses gibi aktarmış ama kitapta geçen osmanlı dönemine ait mektuplar, bunu aktarımı... eksikti. Yani kitabı kapattıktan sonra" eee ne oldu şimdi mektuplara" kim göndermiş, sonuç ne? gibi sorular kalıyor kafanızda ve cevaplar da eksik bana göre tabi...

Kitap Hakkında:
Tuna Kiremitçi’nin beklenen yeni romanı…

Bir ulusun doğmasını engelleyen suikast, o suikaste uğramasa lider olacak bir asker, gerçekleşmesi Ölüm’e bağlı bir aşk...

“Fikriye’nin bedenine girmiş ölümün yanına uzandım, ona sarılıp gün boyu bekledim. Sigara içtim bekledim. Tuvalete gidip geldim bekledim. Yeterince beklersem ölüm bedeninden çıkar, Fikriye uyanır diye bekledim. Beklemek beni onun babası yaptı, oğlu yaptı, ölüm benim bekleyişimden dev bir heykel yaptı, ben o heykelin tepesine konan kuş oldum yine bekledim. Asırlar beklemekle geçti, derken bekleyiş de geçti, cümleler büsbütün anlamsızlaşıp anlam kendisini bir kız için vurdu ve ben anladım: Bekleye bekleye onu geri getiremeyecektim.”

6 yorum:

 1. Keyifli okumalar canım, bende şuan Tuna Kiremitçi'nin Aşk neyin kısaltmasını okuyorum.
  Güzel kitaba benziyorlar,
  Keyifli Günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım sana da iyi okumalar :)
   Ben pek sevemedim Tuna Kiremitçi kalemini sanırım.

   Sil
 2. Gülşahcıımm yine çok hızlısın maşallaahh :)
  Kitaplar çok hoşuma gitti valla notumu aldım :)
  Keyifli bol okumalı günler canım öptüüm:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar hızlandım canım. :)) Bekleyen kitaplar artınca. İkinci kitabı çok beğenmedim ama belki sen okuduğunda farklı bulabilirsin. Yorumlarını yazarsın şeker.
   Sağol canım sana da yeni eğitim döneminde başarılar. Çok öptüm seni.

   Sil
 3. satranc cinayetlerini gecen yil okumustum aynen dedigin gibi ara kitap olarak idare eder:)))

  bu arada blogunla yeni tanistim ama cok hosuma gitti takibe alindiz guzel bayan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle teşekkür ederim ve hoşgeldiniz bloğuma. :)))
   Ve evet kesinlikle ara kitap olarak çok iyi.
   İyi geceler. :)

   Sil