24.9.13

Kuzucuğumun doğum günü bugün. :))) İzlenen Filmler...

 2 yıl önce bu sabah hayatımıza eşlik etti Toprak Cem. Ve ogün bugündür ailenin göz bebeği, bide halasının kuzusu. 2 yaşında yakışıklı bir erkek oldu kuzum. Bide bıcır bıcır konuşması, "Şülşah" deyişi, eşime de "penten" demesi bitiriyor bizi diğer birçok hareketinin ve konuşmasının yanında. Öyle çok hayallerim var ki annesin-babasının hayalleri yanında. Ömrüm yettiğince halacım hep yanındayım/z. Ailenle bizlerle sağlıklı nice yılların olsun halacım. Gülüşünün sesi hiç eksilmesin kulaklarımızdan.
Aslında içimde kaynayan o kadar çok tarifsiz duygu var ki; hangisini yazacağımı bilmiyorum. Bildiğim tek şey dualarımda hep tekrarladığım; sağlıklı güzel yaşların olsun halam. Zaten inanıyorum ki büyüdüğünde iyi, güzel başarıların olacak.


  Haftasonuna iki film sığdırdık. Bir tanesi "Sihirbazlar Çetesi". Mutlaka ama mutlaka izleyin.  Görsellik ve konusu iyiydi. Hele birde el çabuklukları yok mu! :))))
Bu filmde de oyuncular sağlam ama konusu pek vasat. Eğer bir izlenimlik aydınlık bir film izlemek isterseniz izleyin derim.

19.9.13

benden, bizden ve Sevdam'ın doğum gününden kareler. :)

Herkese selam. Gebeliğim de 4. ayımdayım ve altın vuruş yapmış gibi enerjim geri geldi :)))
 Ve artık karnım da yavaş yavaş belirmeye başladı. 
Onun dışında geçtiğimiz hafta Sevda'nın doğum günü partisinde idik. Sevdam bizim gelinimiz olur. Daha çok abla kardeşiz biz. Hatta bilmeyenler öyle sanıyor. Güzel bir sanma. :)
Dışarda kutlamak istedi ve bizede iyi geldi ne yalan vallahi. Oynadık, güldük, eğlendik. Bende biraz döktüm kurtlarımı. Her ne kadar beyimin aklı çıksa da  :)))))) Misketti, halaydı, roman havası derken ohh sefamız olsun döktük eteklerimizdeki kurtları.
Veeeeee
Canım tekrardan nice sağlıklı, huzurlu yaşlara. Ailenle, bizlerle daha nice yılların olsun.
Bu hafta ise genelde evde geçti. Ne yaptın derseniz yapılacak birçok şey olmasına rağmen tembellikle geçirdim. Güya bugün dağ gibi ütümü yapacaktım ama yarına kaldı artık.... :((( 
Bu arada kitaplardan da Hasan Sabbah'ın hayatını farklı bir yazardan okumaya başladım. Anlatım dilini pek sevmedim. Akıcı gitmiyor kitap. Bakalım sonunu getirebilecek miyim? Sırf konusuna ilgim var diye okuyorum diyebilirim.
Böyle işte. İyi akşamlar.

canımcımlar

14.9.13

Bendennnn haberler...Film, kitap :) Akıl Ve Tutku

Selamlar. Güzel yorumlarınız ve dilekleriniz çook teşekkür ederim.
Pazartesi günü artık gebeliğimin 4 ayına giricez. Halsizliklerim, baş ağrılarım bitti. Arada sabahları kusuyorum ama buna da şükür.Testlerimizi yaptırdık. En son 11-14 hafta arası yapılması gereken ikili testimizi de yaptırdık ve sonuçlarımız temiz çıktı. Sonuçları alana kadar zaman geçmedi ama benim için. 
Hani diyorlar ya karnında olduğunu bildikten sonra kadınlar hazırlanıyor anneliğe diye. Sanırım doğru. Öğrendiğimden beri daha bir dikkat eder oldum hareketlerime, yediğime içtiğime. Henüz hareketlerini hissetmesem de varlığını bilmek, her doktora gittiğimiz de görmek....tarif edilmez bir duygu. Allah isteyen herkese nasip etsin. 
Şimdiden bazı endişeler sardı: 
"acaba iyi bir anne baba olabilecek miyiz?, yetebilecek miyiz? ahlaklı, erdemli yetiştirmek her kişi gibi bizim için de önemli, bunu aşılayabilecek miyiz? " vs. uzar gider bu liste.
Sonra da; "bu kadar düşünme Gülşah hele bir kucağına al zaten o da evdeki bizim yaşantımızdan, bizim davranışlarımızdan alacak nasibini" diyor.
Birde henüz bebişimiz uygun pozisyonlar da durup bize cinsiyetini göstermiş değil. Bir iki hafta sonra dr gidicez inşallah bu sefer gösterir bize :))))))))))

Bu arada son iki haftasonudur misafirlerimizi kahvaltıda ağırladık, keyifli sohbetler ettik. 2 arkadaşımız doğum yaptı. Artık hayatımıza iki erkek bebek girdi. Mis gibi kokuyorlar misssss. Önümüzde ki hafta bir arkadaşım daha doğum yapacak, bu sefer kız bebek giricek hayatımıza, bu kadar erkek bebek olunca kız bebek özlemişiz valla.


 Bunun dışında artık kitap okumaya, film izlemeye başladım. :)
 Bu film bir izlenimlik, aydınlık bir filmdi.
 Bu kitap harikaydı, bazı duygulara özel öyle güzel cümleler vardı ki... Yaknız küçük yaşta evlilik, zengin koca durumları ülkemize özel değilmiş. Kitapta ki asıl kızlarımızın yaşı ufak ama aileleri zengin biriyle evlendirme derdinde olabiliyorlar.... Onun dışında olaylara bakış açısı, değerlendirme ve betimlemeler iyiydi.
 Bu film çoook keyifliydi. Kesinlikle izleyin derim. Detay vermiyorum izleyecek olanlarınız olabilir. :)

Böyle işte, yine biraz karışık bir yazı oldu :) özleşti benimle sanırım bu yazım türü.

Şimdiden iyi pazarlar. :)