Kayıtlar

Eylül, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Yeni Kitap, Meydan Okumaya Devam(15.soru)

Resim
Bu aralar sık sık arka planımı değiştiriyorum. Aslında havalar yağmurlu olduğundan, temamı yağmur seçecektim ama şuan kullandığım arka plan teması o kadar hoşuma gitti ki; bide baktığımda yüzümü gülümsettiğinden bunu kullanmak istedim. :)

Yeni kitap olarak Moby Dick'e başlamıştım. Başlarda çok iyi gidiyordu fakat yazar o kadar çok betimleme yapmış ki okuyamadım. Belki dedim kendime; doğru zaman şimdi değil. Daha sonra tekrar okunmak üzere rafa kaldırdım.
Anladım ki çok fazla detaylı kitaplar beni sarmıyor. Masumiyet Müzesi kitabını okurkende çok daralmıştım. O kadra fazla detay vardı ki yer yer boğulmuştum ama sonuna kadar okudum. Bu kitapta da böyle oldum, içim daraldı.  Kendimi zorlamamak adına bıraktım.


Ve kitap kulemde son kitabım olan "TANRILAR OKULU" olan kitaba başladım. Bu kitabı okumayı çok istiyordum. 2009 yılında eşim hediye etmişti, anca okuma sırası geldi. :))))

Bunların dışında bizim bızdık 4 gün sonra 7. aya başlayacak. Artık çığlıklar atıyoruz, tepkiler…

Filmi çekilen ve mahvedilen kitap. (14.gün)

.14. gün: Filmi çekilen ve mahvedilen bir kitap
Aslında bir  değil birkaç tane var. Onların dışında okuduğum kitapların filmini pek takip etmiyorum. Aklıma gelenlerden; "Otostopçunun Galaksi Rehberi" kitabının filmi bir felaketti. Tek iyi yanı isimler aklınızda dah iyi yer ediyor.  "Bitmeyen Öykü" kitabının filmide çok kötüydü.

12ve 13. Soru cevapları, Kitap Meydan Okumasına devam

Havalar soğumaya başladı, Birçok kişi gibi bizim  evdede kışlıklar çıkartıldı, yazlıklar seneye çıkartılmak üzere kaldırıldı. Her sene oldugu gibi giyilmeyenler ayrıldı,  yerine teslim edilmek üzere. Bu arada bloğuma fotoğraf eklemede sorun yaşıyorum sanırım kotam doldu. Şuan öyle güzel yağmur yağıyor ki, camdan odaya giren yağmur sesi bir harika. Hem yazımı yazıyor, hem nescafemi içiyor hemde Tarihin Arka Odası'nı dinliyorum. Geldik etkinlik sorularına, sizlerin de cevaplarını okuyorum;  eğer farklı bir yazar yada kitap yorumu varsa notumu alıyorum.  Çok sevdim bu etkinliği.  Fotoğraf ekleyemiyorum sadece yazı ile idare edin beni :) 12.gün: Hem sevip hem nefret ettiğin bir kitapBabil'de Ölüm Istanbul'da Aşk/ İskender Pala
Kitabın konusu, işleyişini çok sevdim am ilerlerken konu bi çok yerde kızdım, nefret ettim...  Ama çok sevdim ve tavsiye ederim. 13. gün: En sevdiğin yazarKitap çıkarttığında hiç tereddüt etmeden aldığım yazarlardan biri; Paulo Coelho. Hadi ben kaçtım, i…

10.soruya geldikkkk ve kuzumun yeni yaşıııı :)

Resim
Bugün Toprak Cem'in doğum günüydü. Ve bizde annesi ile babasının hazırlıklarına ufak bir katkımız olsun diye kek yapıp götürdük.
Kreşe gittiğinden kuzum, uyku sonrası yapacaktık partiyi ve öğleden sonra süprizi yaptık. :)
Aslında böyle daha güzel oluyor çünkü sınıf arkadaşları bir arada ve çocuklar eğleniyor.
Uzun zamandır da görmeyince nasıl özlemişim birtanemi. Sarıldik, öpüştük, koklaştık. :)